Csak 14 áruház eladása mentette meg a magyar Tescót attól, hogy mínuszban zárja az évet
Közel húszmilliárdos profitot hozott össze a Tesco egy év alatt, de ha csak a bolti vásárlásokon múlt volna, mínuszba fordultak volna.
Közel húszmilliárdos profitot hozott össze a Tesco egy év alatt, de ha csak a bolti vásárlásokon múlt volna, mínuszba fordultak volna.
Az államtól kapott részvényvagyon rekordmagas, 29 milliárdos osztalékbevételt hozott tavaly a Mathias Corvinus Collegiumot fenntartó alapítványnak, amely így 17,8 milliárdos nyereséggel zárta az évet. Ehhez az is kellett, hogy spóroljanak: a támogatásokon és a közhasznú tevékenységük kiadásain sikerült, a béreken nem annyira: fizetésekre 6,7 milliárdot költöttek.
Már 2021-ben is államtitkári szintű átlagfizetések voltak a civilnek látszó, de valójában kormányzati propagandaeszközként funkcionáló Alapjogokért Központot működtető magáncégnél, de tavaly rekordösszeget, 1,1 milliárdot költöttek juttatásokra a Jogállam és Igazság Nonprofit Kft.-nél.
Az egykori diák-érdekképviseleti vezetőből lett evangélikus lelkész májustól államtitkár a HM-ben, feladata a katonai titkosszolgálat felügyelete. Ám az államtitkári fizetése eltörpül vállalkozása jövedelme mellett, hiszen a tavaly újra nyereséges cégéből 160 milliós osztalékot vett ki.
A Nemzeti Oltóanyaggyár céges beszámolójából kiderül: hiába csúszik a beruházás, már többtucatnyian dolgoznak és keresnek jó pénzt ott. A gyár, ha felépülése még odébb is van, az eszközöket már elkezdte beszerezni.
A külügyminiszter feleségének belsőépítészeti vállalkozása tavaly a korábbi duplájára, 1,5 milliárdra növelte az árbevételét, és Szijjártó-Nagy Szilvia ki is vett belőle 436 milliós osztalékot. Van egy másik céges érdekeltsége is, ahol sikerült a 2021-es veszteséges év után 4,6 milliós nyereséget elérni.
A Fidesz-alapító publicista vállalkozása válság idején is jól zakatol.
A magas kamatkörnyezetben szépen fialtak a Paks II. befektetései, de a cég így is veszteséges lett, a költségek nagy részét a bérek tették ki. Pakson új városközpontot építenek a sok vendégmunkásnak.
Csalódnia kellett annak, aki azt gondolta, hogy a kormánybarát médiánál az osztalék fizetése a legfontosabb.
A kormány egyre kevesebb támogatást oszt a határon túlra a Bethlen Gábor Alapon keresztül. A tavalyi év egyik nagy vesztese Kárpátalja.
Ugyan nem az építőipar csúcséve volt 2022, a Dolomit Kft. így is összehozott pár milliárd forint profitot, a Gánt-Kőnek viszont nem sikerült ez.
Ezúttal sem lett jövedelmező Simicskának a lótenyésztés.