Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#cégeladás

Vállalat + Vezető hvg.hu

"Sajnos azt hiszik, hogy majd bekopog a vevő"

Jó hír a magyar vállalkozások számára, hogy Magyarország a régió top 3 befektetési célpontja között szerepel, a kockázati tőkebefektetések 30 százaléka hazánk cégeibe áramlott. De hogyan készülhet fel a tőkét kapott vállalkozás az exitre?

Vállalat + Vezető hvg.hu

Még mindig nagy a titkolózás a cégfelvásárlások körül

Miközben Magyarországon is jelen van az a vállalkozói attitűd, ahol az alapító egy jó ötletre építve sikeres vállalkozást épít, felfuttatja, eladja és már keresi a következő nyertes ötletet – mégis sokan valamilyen kudarcként tekintenek a cégeladásra. Részben ez is az oka, hogy a céges tranzakciók többsége még mindig nem nyilvános.

Vállalkozás hvg.hu

Eladná a cégét? Így kaphat érte többet

Noha a stratégiai befektetők folyamatosan pásztázzák a piacot, meg kell találni azt a csatornát, ahol fel tudja hívni cégére a figyelmet a több száz régiós versenytárs közül. Fel kell mérni a potenciális befektetői kört, és feltérképezni a befektető motivációit. Egy szakmai blog összegyűjtötte mi kell hozzá, hogy akár 40-70 százalékkal többet kapjon vállalkozásáért.

Vállalat + Vezető Molnár Barbara

Városi legenda, hogy holnap jön a vevő

Sokan terveznek úgy: létrehoznak egy céget, üzletileg stabillá teszik, majd jó áron eladják egy külföldi befektetőnek – ám a gyakorlat azt mutatja, erre építeni nem érdemes. A magyar vállalkozások többsége ugyanis mint eladandó vagy eladható áru egyszerűen nem piacképes külföldön, mert a stabil működésnél sokkal több kell: márka, know-how, technológia és tulajdonostól független menedzsment. Minden, amit tudni akart a cégértékesítésről és fúzióról, praktikus tanácsok, mit kell tenni, ha külföldinek akarja eladni egy magyar cégtulajdonos a szíve csücskét.