Nem lehet elég korán kezdeni a karácsonyi készülődést: már gyártják a csokimikulásokat
A Nestlé diósgyőri gyárában tonnaszám készülnek a karácsonyi édességek.
A Nestlé diósgyőri gyárában tonnaszám készülnek a karácsonyi édességek.
Kövér László rémálma, Kásler Miklós álszakálla, az álcovidos tanítónéni rémképe - ilyen, ha közéleti újságírókat eresztünk össze nyolc csokimikulással. Teszt.
Jelentősen megdrágultak a szezonális édességek, mint a csokimikulás és a szaloncukor. Utóbbiból mégis évente 3500 tonna fogy, és már ebből is választották az év legjobbját.
A mikulásokat az ITM laborjában ledarálták, majd sósavval kezelték, és megvizsgálták. Csak egy esetben találtak kisebb problémát.
Rimóczi László csak tréfának szánta a dolgot, de mostanra alig tud lépést tartani a megrendelésekkel.
Huszonkét változatot vizsgáltak az Innovációs és Technológiai Minisztérium akkreditált élelmiszer- és vegyipari laboratóriumában, mind megfelelt az előírásoknak.
Egy szóval elintézte Orbán Viktor, hogy ne vizsgálja a versenyhatóság a kormánymédia összefonódását; Budapest kapta a 2023-as atlétikai vb-t; közgazdászok elemezték a bérfelzárkóztatást, és arra jutottak, a nyugati szint elérhetetlen. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A gyerekek feldúltak, a szülők dühöngenek.
Egy csepeli gyárban évszázados eljárásokat felélesztve olyan csokimikulások készülnek, amit nem kap meg a sarki közértben.
Szaloncukorból kevesebb fogy, de így is 6 milliárd forintot költünk rá. Kis csokikörkép következik nagy számokkal.
Több ezer tonna édesség kerül a napokban a magyarok kosarába, bár a csokimikulások már hetek óta a boltok polcain sorakoznak, az igazi roham csak most kezdődik, az édességgyártók becslése szerint tavaly több mint kilencmilliárd forintot költöttek karácsonyi finomságokra a vásárlók.
Csak Diósgyőrben van olyan gyára a Nestlének, ahol tudnak csokimikulást gyártani, így innen viszik többek között Brazíliába és Dél-Afrikába is a csokifigurákat.