A mesterséges intelligencia cseveghet a felhasználók helyett a WhatsAppon
A WhatsApp már teszteli az alkalmazás androidos változatában azt a lehetőséget, amivel a felhasználók személyre szabott chatbotot hozhatnak létre.
A WhatsApp már teszteli az alkalmazás androidos változatában azt a lehetőséget, amivel a felhasználók személyre szabott chatbotot hozhatnak létre.
A kiszivárgott információk szerint Metis néven fut az Amazonnál az a projekt, melynek célja egy, a cég Alexánál és a konkurens megoldásoknál is jobb mesterséges intelligencia létrehozása. A chatbotként elérhető szolgáltatás leghamarabb ősszel debütálhat.
Négy biztonsági kutató edukációs célból fejlesztett egy vírust. A Morris II-vel arra hívják fel a mesterséges intelligenciát fejlesztő cégek figyelmét, hogy milyen veszélyeket kell kivédeniük platformjaik fejlesztés során.
Az sosem volt kérdéses, hogy a mesterséges intelligenciával dolgozó keresőkkel is pénzt akarnak keresni a vállalatok, ennek mikéntje viszont nem volt tiszta. A Microsoft már elkezdett kísérletezni a hirdetéselhelyezéssel.
A Google dolgozóit arra kérte Prabhakar Raghavan, a cég keresőért felelős részlegének alelnöke, hogy javítsák ki a hibás válaszokat azokban a témákban, amikről magabiztos tudással rendelkeznek.
A Facebook Messenger és az Instagram összeborulásának köszönhetően most a képmegosztón is elérhetővé vált néhányak számára a chatbotos válaszadás lehetősége.
A Facebook egy kicsit újragondolta a Messenger alkalmazást, és ettől nemcsak egyszerűsödött a kinézete, de eltűntek belőle a játékok és a chatbotok is.
Az Agymozgató nevű messengeres chatbottal az egyik legegyszerűbb és mégis legszórakoztatóbb játékot játszhatjuk: találós kérdésezhetünk a Facebookon. Számítógépen és telefonon is játszható.
A Facebook mesterséges intelligencia-kutatásért felelős szakemberei nemrég két csevegőbotot engedtek egymásnak, hogy a gépi tanulás segítségével gyakorolják a kommunikációt. Korábbi sajtóhírek szerint pánik lett a vége. Bár egy fontos részletről valóban megfeledkeztek, de közben kiderült: túl nagy baj nem történt.
A Facebook fejlesztői összeengedték a csevegőbotokat, hogy egymással beszélgetve javuljon a kommunikációs képességük. Nem egészen az történt, amire számítottak.
A Facebook kutatói minden eddiginél emberibb tulajdonságokkal ruházták fel a chatbotot, ami után már nehéz megkülönböztetni, hogy emberrel vagy géppel beszélgetünk.