A Google dolgozóit arra kérte Prabhakar Raghavan, a cég keresőért felelős részlegének alelnöke, hogy javítsák ki a hibás válaszokat azokban a témákban, amikről magabiztos tudással rendelkeznek.
A Google február elején mutatta be a Bard nevű szolgáltatását. Ez egy olyan csevegőbot, ami mögött a mesterséges intelligencia dolgozik, és amivel az internetes kereséseket turbózná fel a vállalt. A fejlesztés a ChatGPT-re adott válaszként született meg, és bár évek óta dolgozott rajta a Google, még bőven vannak gyerekbetegségei.
A Google egy reklámvideóban népszerűsítette a Bardot, ami azonban rossz választ adott egy kérdésre. A robot szerint a James Webb űrteleszkóp fedezte fel az első exobolygót, holott ez nem igaz: az Európai Űrügynökség Nagyon Nagy Teleszkópja nevéhez fűződik a siker. Emiatt 100 milliárd dollárral csökkent a cég értéke, a befektetői bizalmatlanság miatt ugyanis a részvényárfolyam megindult lefelé.
A techóriás most a Bard pontosságának javítására törekszik, és ehhez a dolgozók segítségét kéri.
A Google internetes keresővel foglalkozó részleg alelnöke, Prabhakar Raghavan állítólag levelet írt a dolgozóknak, amiben arra kérte őket: írják át a Bard válaszait azokban a témákban, amiket jól ismernek – írta meg a CNBC. A szakember szerint a chatbot „a példából tanul a legjobban”, és ha tényszerű válaszokkal képzik, az segít javítani a pontosságát.
A Google volt alkalmazottai is dolgoztak a ChatGPT-n, ami most a cég jövőjét fenyegeti
A ChatGPT fejlesztésére rálátó források szerint több mint egy tucat olyan szakembert vett fel az OpenAI, akik korábban a Google-nél dolgoztak.
A válaszokat egyes szám első személyben kell megírni, véleménymentesnek, semlegesnek, valamint udvarias, hétköznapi és megközelíthető hangneműnek kell lenniük. Az alkalmazottakat arra is felszólította, hogy „kerüljék a faji, nemzetiségen, nemen, koron, valláson, szexuális irányultságon, politikai ideológián, elhelyezkedésen vagy hasonló kategóriákon alapuló feltételezéseket”.
Szintén utasításba kapták a dolgozók, hogy a Bardot ne kezeljék személyként, ne utaljanak arra, hogy érzelmei vagy emberszerű tulajdonságai lennének. A jogi, orvosi és pénzügyi tanácsadást, valamint a gyűlöletkeltő és sértő tartalmakat pedig nyomják el.
A Google vezére, Sundar Pichai nemrég arra kérte a dolgozókat, hogy heti néhány órát töltsenek a Bard tesztelésével. Hogy ezt mennyire teszik meg, nem tudni, de az biztos, hogy sokan nemcsak a Bardot, de Pichait is gúnyolják.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.