Megváltoztatta a csernobili kutyák DNS-ét az atomkatasztrófa
Az amerikai Dél-Karolinai Egyetem kutatói szerint egyértelmű különbség mutatkozik a csernobili, és a világ más táján élő kutyapopulációk DNS-e között.
Az amerikai Dél-Karolinai Egyetem kutatói szerint egyértelmű különbség mutatkozik a csernobili, és a világ más táján élő kutyapopulációk DNS-e között.
Nagyon úgy tűnik, hogy a világ eddigi legsúlyosabb nukleáris balesete evolúciós folyamatokat indított be azoknál a békáknál, amik a csernobili erőmű környékén fordulnak elő.
Ukrán egységek éles hadgyakorlatot tartottak Pripjatyban.
Viktor Brjuhanovot 1988-ban tíz év börtönre ítélték a biztonsági előírások be nem tartása miatt. Halálának okát nem tudni.
Három évtized telt el a csernobili atomkatasztrófa óta, de a németországi erdőkben máig kimutatható a radioaktív szennyeződés.
Az eredetileg a Science magazinból származó hír alapján több magyar sajtótermék is megírta, hogy "maghasadásra utaló jeleket" tapasztaltak a 35 éve balesetet szenvedett csernobili 4. reaktor romjai alatt. A téma elég "nagyot ment" a sajtóban, nézzünk kicsit utána, miről is van szó. Röviden: a hír és a megnövekedett kockázat igaz, csak egy kicsit másként, és nem egy friss esemény által.
Az ukrán szakemberek szerint az egykori atomerőmű egyik alagsori helyiségében kiugróan magas a sugárzás szintje, ezért már azon dolgoznak, hogy valahogyan lecsökkentsék a neutronok számát.
Abban bíznak, hogy a világörökségi státusszal növelni tudnák a helyi idegenforgalmat.
Az atomkatasztrófában életét vesztő egyik tűzoltó felesége azt mondja, nem adott engedélyt arra, hogy a történetét felhasználják a sorozathoz.
Csernobil nem csak a szovjet mérnökök csődje, hanem a kommunista Szovjetunió és a teljes keleti szovjet blokk kommunikációs csődje is. Rengeteg máig ható és jóvá nem tehető hibával. A kommunikációs szarvashibák sorában az egyik egy magyar tanulmány betiltása volt.
Az HBO sorozata megtette a hatását. A legtöbben Nagy-Britanniából érkeztek.
A Paksi Atomerőmű Vállalatnál elkészítették az újabb két, egyenként 1000 megawattos blokk beruházási javaslatát és az ehhez szükséges környezeti hatásvizsgálatot. Mint állítják, a két új blokk felépítésére feltétlenül szüksége van a magyar gazdaságnak, és a több mint 100 milliárd forintos beruházás eredményeként még akár a paksi vizek halgazdasága is nőhetne. Erről számolt be éppen 30 éve a HVG, a mostani paksi bővítés miatt is tanulságos cikkben.