Sok az előítélet az észak-koreai disszidensekkel szemben, ezért őket elismerő napot vezetnek be Dél-Koreában
A szervezők és a dél-koreai politikusok abban bíznak, a rendezvénnyel megszüntethetik az észak-koreai menekültekkel szembeni előítéleteket.
A szervezők és a dél-koreai politikusok abban bíznak, a rendezvénnyel megszüntethetik az észak-koreai menekültekkel szembeni előítéleteket.
Azt gondolnánk, a világ legegyszerűbb dolga szeretni. Ösztönösen megy mindenkinek, akár adja, akár kapja. Az igazság azonban az, hogy ez az az érzelem – vagy éppen a hiánya – amivel egész életünkben küzdünk.
A legtöbb szülő arra vágyik, hogy gyermeke boldog legyen. Vajon jobb annak a rámenős gyerkőcnek, aki többször kerül konfliktusba, vagy inkább a visszahúzódó kisgyerek érzi jobban magát egyedül a szülei közelében?
Fegyverrel fenyegették, a kocsiját akarták, de aztán alig tudtak elmenekülni előle.
Orbán Viktor azt a képet szereti festeni magáról (és általánosságban a magyarságról), hogy bátor szabadságharcos. A miniszterelnök ezekben a napokban is rettentehetetlen tábornok pózában vív Brüsszellel, a migránsokkal és a civilekkel. A politikai bátorság azonban mérhető kategória, és ilyen téren nem az olimpiai pályázat az első, amely megfutamodásra kényszeríti a bátor kormányfőt.
Le fog esni az álla, ha megnézi ezt a videót, amelyen egy normandiai nő, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, kiüldözi a boltból a fegyveres rablót. Pedig még egy gyerek is volt az üzletben.
Van köztük olyan, aki a világ legmagasabb pontjára ért fel elsőként, vagy olyan, akit a „forradalom édesanyjának” tartanak, és akad olyan is, aki meztelenségével hívta fel a figyelmet a társadalmi problémákra. Szubjektív lista a legvagányabb arab nőkről.
Orbán Viktort és kormányát meg akarták buktatni bizonyos nemzetközi pénzügyi és politikai körök, de ez szerencsére nem sikerült nekik. Az összeesküvést végül három szerző leplezte le, a Kik támadják Magyarországot és miért? című könyvükben pedig elfogulatlanul feltárták az igazságot. Mikrofonállvány akcióban.