83 millió éves álskorpiót fedeztek fel Magyarországon egy borostyánba zárva
Igazán különleges leletet fedeztek fel egy ajkait nevű borostyántípusban, melynek kielemzése is igen összetett, nemzetközi feladat volt.
Igazán különleges leletet fedeztek fel egy ajkait nevű borostyántípusban, melynek kielemzése is igen összetett, nemzetközi feladat volt.
A Calliarcys antiquus egy ismeretlen faj, a létezéséről sem tudtak eddig a kutatók. Kivételesen jó állapotban maradt meg.
A borostyánba zárt ízeltlábúakat Ajkán találták a kutatók, szerintük teljesen új fajoknak számítanak.
Elevenszülés közben, a már világra hozott utódjaival együtt őrzött meg egy 99 millió évvel ezelőtt élt szárazföldi csigát egy mianmari borostyánkő – közölte egy nemzetközi szakemberekből álló kutatócsoport, amely szerint soha ezelőtt nem fedeztek még fel ilyen leletet.
A csapdába esett rovarok egy teljesen ismeretlen fajhoz tartoznak.
A világ legrégebbi állati hímivarsejtjeit fedezték fel paleontológusok egy mianmari borostyánkőben.
Csaknem 100 millió éves borostyánkövet azonosított egy nemzetközi kutatócsoport, a kő más élőlények mellett egy rég kihalt tengeri puhatestű maradványait őrizte meg.
A tudósok szerint a most megtalált láb már a gyantába kerülés előtt eltört, feltehetőleg ragadozók hagyták hátra.
Az eddigi legteljesebb madárfióka-fosszíliát fedezték fel kínai, kanadai és amerikai kutatók egy 99 millió éves burmai borostyánkőben.
Az Oroszországhoz tartozó Kalinyingrádi terület egyik bányájában pénteken 2,7 kilogramm tömegű borostyánrögöt, azaz megkövesedett gyantát találtak.
Több mint öt tonnányi, mintegy egymilliárd rubel (6,6 milliárd forint) értékű borostyánkövet foglalt le az orosz rendőrség a Kalinyingrádi területen - közölte hétfőn a moszkvai belügyminisztérium.
Tragikus sors jutott osztályrészül egy őskori kérésznek, amely 97-110 millió évvel ezelőtt került a gyanta fogságába; a mindössze egy napig élő rovar még petéit sem tudta lerakni.