Goldman Sachs: stratégia stagnálásra
A Goldman 2012-re stagnálást vár az Egyesült Államokban, ezért elsősorban az elsőrendű részvényekből összeállított...
A Goldman 2012-re stagnálást vár az Egyesült Államokban, ezért elsősorban az elsőrendű részvényekből összeállított...
A svájci indexre, az ezüstre és egy bányászati cégre érdemes pozíciót kötni az Equilor mai CFD kereskedési tippjei...
Több jel mutat arra, hogy felfelé veheti az irányt az AMD, az amerikai chipgyártó papírjainak árfolyama, érdemes...
A cukor, a DAX és a Novartis esetében is áremelkedésre számítanak, így vásárlást ajánlanak az Equilor elemzői mai CFD...
Tegnap tartották New York-ban a „Delivering Alpha” nevű konferenciát, amelyen vezető bankárok és befektetési...
A részvények, a nyersanyag- illetve fejlett piaci befektetések és a deviza felülsúlyozására, illetve a gazdaságpolitika bizonytalanságai miatt a hazai kötvények alulsúlyozására vonatkozó tanácsok olvashatók a K&H Alapkezelő II. negyedévi befektetési előrejelzésében.
Az elmúlt hetekben a gazdasági újságok azzal voltak elfoglalva, hogy a fejlett világ, valamint Kína makrogazdasági adatai milyen irányt szabnak a piacoknak, milyen trendekre számíthatunk annak fényében, hogy a recesszió után a fejlett gazdaságok még mindig állami, jegybanki mankóra szorulnak, miközben a fejlődő térségekben a növekedés túlfűtöttsége, az infláció okoz gondot a döntéshozóknak – írja értékelésében Fürjes Szabolcs, a Raiffeisen Bank elemzője.
Az elmúlt napokat a Fed mennyiségi lazítással kapcsolatos döntése határozta meg. A piacokon erősödött az árfolyammozgás, de alapvetően nem változtak a trendek. A Fed arra hivatkozik az újabb 600 milliárd dolláros program indoklásában, hogy szükséges a likviditás növelése a gazdasági növekedés ösztönzése miatt. Azt a tényt, hogy a lépés a dollárra is hat, igyekeznek kerülni, vagy ha szóba kerül, mellékhatásként beszélnek róla.
A mögöttünk álló héten egy kisebb bizonytalankodástól eltekintve tovább tartott a tőzsdék emelkedése, a már fennálló trendek folytatódtak az összes részpiacon. Úgy tűnik, a befektetőknek nincs okuk arra, hogy változtassanak befektetési stratégiájukon.
A mögöttünk álló héten érdekes események tanúi lehettünk: például a várakozásokat meghaladó amerikai gyorsjelentési számok ellenére a dollár gyengült az euróval és a többi vezető devizával szemben.
Az elmúlt hetekben érdekes folyamatok bontakoztak ki a világ pénz- és tőkepiacain. Az első jel az volt, hogy a japán jegybank nyíltpiaci intervenciót hajtott végre, majd nem sokkal ezután csökkentette az alapkamat mértékét. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed újra mennyiségi lazítást fontolgat, miközben Brazília adminisztratív intézkedésekkel próbálja fékezni az országba érkező spekulatív tőkét, és az EU komoly vitába keveredett Kínával a jüan alulértékeltségével kapcsolatban.
A mögöttünk álló héten a tőzsdék alig mutattak elmozdulást, de nem volt eseménytelen a hét, mert a devizapiacon akadtak olyan változások, amelyek akár hosszabb távon is meghatározóak lehetnek.