Ide fektetik a pénzüket az igazán gazdagok
A milliárdosok vagyonában a készpénztől a műkincseken keresztül a részvényekig mindent megtalálunk, az igazán izgalmas kérdés, hogy mibe mennyi pénzt tesznek.
A milliárdosok vagyonában a készpénztől a műkincseken keresztül a részvényekig mindent megtalálunk, az igazán izgalmas kérdés, hogy mibe mennyi pénzt tesznek.
Senki ne rohanjon részvényt vásárolni az elemzők szerint még nem ért véget a pénzpiaci eszközök leértékelődése.
A Citigroup elemzői bikát kiáltottak, abban reménykedve, hogy az a jövő év elején meg is jelenik, és az év végére 20...
Mögöttünk az augusztus, a nyári szezon lassan véget ér, de mégsem tudtunk meg sokkal többet arról, hogy milyen irányt vehetnek a piacok az őszi hónapokban, amikor a szabadságolások után visszatérnek a befektetők. Legalábbis, ha csak az árakat, árfolyamokat nézzük.
Az előző két hét eseményei ismételten rávilágítottak: a piacok rövid távon közel sem tökéletesek. A pozitív hírekre negatív reakciókat, míg a negatív hírekre emelkedést produkáltak nem egy esetben. Ez viszont azt mutatja, hogy a piac egyre inkább elszakad a fundamentumoktól, és kiszámíthatatlan mozgást produkál. Mire figyeljünk a héten?
A múlt héten tovább folytatódott az optimista hangulatú kereskedés: a feltörekvő piacok – követve a fejlett tőzsdéket – erősödtek, az állampapír-piaci hozamok csökkentek, a régiós devizák pedig dinamikusan erősödtek. Mindez a fejlett gazdaságok javuló makrogazdasági mutatóinak köszönhető. Bár neves szakemberek komoly kockázatokra és a válság elhúzódására figyelmeztetnek, a piaci folyamatok azt mutatják, hogy a befektetők többsége mégis a gyors kilábalásban bízik. Mire figyeljünk a héten?
Az itthoni hosszú hétvége alatt pihentek a piacok, a világ piacain viszont jelentős változások következtek be. A piacokon a befektetői optimizmust most is jórészt a várakozások táplálják, míg a reálgazdasági folyamatok csak lassú változást mutatnak. Mire figyeljünk a héten?
Az elmúlt napok eseményei sok elemző várakozására rácáfoltak. Mi sem vártuk, hogy a piacok emelkedése kitart a hét elejéig is, és ezután is csak kisebb korrekció jelentkezik. Mire figyeljünk a héten?
A múlt heti és a hétvégi események alaposan felforgatták a piacokat. A nemzetközi piaci hangulat erősen pozitív irányba mozdult el, de ez még annak ellenére sem a tartós emelkedés kezdete, hogy a várakozásainkat is meghaladta a tőzsdék emelkedése. Ezt ugyanis olyan tényezők generálták, amelyek csak átmeneti hatást képesek kifejteni a piaci árakra. Mire figyeljünk a héten?
A kelet-európai régió helyzetén sokat segített a svájci jegybank kamatvágása, valamint jelentős mennyiségű külföldikötvény-vásárlása, amellyel nemcsak likviditást teremtett, de a frankot is gyengítette. Utóbbinak különösen a hiteltörlesztések miatt van jelentősége. Ugyanakkor a piacok is pozitív irányba mozdultak el és a befektetők is mintha derűsebben látnák a helyzetet. Túl lennénk a mélyponton? Mire érdemes figyelni a héten?
Egyre világosabbá válik, hogy a piac rövid távon nem képes beárazni a mai piaci viszonyokból eredő kockázatokat, illetve a várható árak/árfolyamok tekintetében meghatározni a piaci termékek reális értékét. A jelenlegi helyzetből ugyanis egyes tőzsdei cégeknél és a magyar államnál is csődhelyzetet kellene feltételezni. A helyzet azonban közelről sem ilyen tragikus. Mire figyeljünk a héten?
A héten ismét csak lefelé tartottak a részvényárfolyamok. Egyre mélyebbre csúszik a világgazdaság a válságba, és még mindig nem látszik a fény az alagút végén. Már egyes feltörekvő gazdaságok sem képesek növekedést felmutatni, többek között Kína sem. A második világháború óta nem volt erre példa. A körülmények romlanak, már nem igazán van olyan szegmense az értékpapír-piacnak, ahol ne okozott volna komoly veszteségeket a válság. Mire figyeljünk a héten?