Becsapódhat a Földbe a Bennu aszteroida, és ez globális telet hozna magával
A számítások szerint 1:2700-hoz az esély rá, hogy 157 év múlva összeütközik a Földdel az 500 méter átmérőjű Bennu aszteroida. A hatását az egész világon érezni lehetne.
A számítások szerint 1:2700-hoz az esély rá, hogy 157 év múlva összeütközik a Földdel az 500 méter átmérőjű Bennu aszteroida. A hatását az egész világon érezni lehetne.
Amerikai kutatóknak sikerül megfejteniük a Vallis Schrödinger és a Vallis Planck, vagyis két holdbéli kanyon keletkezésének titkát.
Joël Lapointe Québec környékén szeretett volna túrázni egyet, a felkészülése azonban nem várt fordulatot vett.
Az Európai Űrügynökség a Gaia űrteleszkóp történetének eddigi két legnagyobb problémájával kellett, hogy megküzdjön.
Szuperszámítógéppel szimulálták tudósok, mi történt pontosan akkor, amikor a DART-misszió során eltérítették a pályájáról a Dimorphos nevű aszteroidát.
Amerikai kutatók szerint a Vénusznak a Naprendszer keletkezésekor még lehetett saját holdja, ám azt végül a bolygó gravitációja semmisítette meg. Ez megmagyarázná a különös mozgását.
Ritkán sikerül rögzíteni, ahogy egy objektum becsapódik a Jupiterbe, az idei év azonban ebből a szempontból különlegesen szerencsésnek mondható.
Kína eddig azt is tagadta, hogy övé lenne az a 2022 elején a Holdba csapódott rakétadarab. Úgy tűnik azonban,nemcsak hogy Kínáé volt, de volt rajta valami, aminek eddig a létezéséről sem lehetett tudni.
Évente 10 000 és 100 000 közé tehető azon események száma, amelyek során a Vénusz légkörében felvillan valami. Villámlásnak hitték, de most nagyon úgy tűnik, hogy mégsem az.
A jó eséllyel orosz drónokból származó törmelékek ezúttal Tulcea városától alig 8 kilométerre értek földet.
Egy eddig be nem azonosított objektum ütközött augusztus 29-én a Jupiterrel. Az először Japánból észlelt eseményt rögzítették is.
Rendkívül ritka dolog történhetett egy francia nővel: egy meteoritdarab eshetett rá egyik pillanatról a másikra. A kődarabot egy geológus is meteoritként azonosította.