A világ most felfedezett legrégebbi festményén három emberi alak látható egy vaddisznó körül
A kutatók szerint a barlangrajz legkevesebb 51 200 éves, ami átírhatja a Homo sapiens kognitív fejlődésének történetét.
A kutatók szerint a barlangrajz legkevesebb 51 200 éves, ami átírhatja a Homo sapiens kognitív fejlődésének történetét.
A legismertebb festett őskőkori barlang, a spanyolországi Altamira falfestményeinek világát mutatja be a Magyar Nemzeti Múzeum január 23-án nyíló régészeti kiállítása – fényképekkel.
Drónok segítségével fedeztek fel őskori falfestményeket nehezen hozzáférhető barlangokban Spanyolországban. A régészek szerint az egyik legjelentősebb neolitikus barlangrajz-lelőhelyre bukkantak Valencia környékén.
Az állatok körül látható pöttyök az ősi barlangrajzokon a holdhónapok szerint jelölhették, hogy mikor párosodtak.
Egy rendkívül régi sziklarajzra bukkantak ausztrál kutatók a szigetország nyugati részén. Az alkotás egy kengurut ábrázol.
Az indonéziai barlang falára 45 500 éve festette fel valaki egy vaddisznó képét.
12 500 évvel korábbiak lehetnek azok a barlangrajzok, melyeket az amazóniai esőerdőkben találtak meg kutatók. A munkákon főleg állatok és növények láthatók.
Egy Indonéziában csak most felfedezett barlangfestmény a kutatók szerint a legrégebbi bizonyíték arra, hogy képesek vagyunk elképzelni a természetfeletti lények létezését.
Három napig senki sem vette észre Banksy ál-barlangrajzát a falon, ami most nagyon jól jönne a British Múzeum új tárlatában.
A dél-franciaországi Chauvet-barlangot 1994-ben fedezték fel, és itt találhatók Európa legősibb barlangrajzai. A látogatók április 25-étől csak a másolatát látogathatják.
Először fedeztek fel neandervölgyi embernek tulajdonított sziklavéseteket. Gibraltár egyik barlangjában legalább 39 ezer éves, kereszt alakú rovátkákra bukkant egy nemzetközi kutatócsoport.
Csaknem ötezer barlangrajzot fedeztek fel régészek Mexikó északi részén. A rajzok embereket, állatokat és csillagképeket ábrázolnak.