Putyin aláírta a törvényt, innentől ő dönt, hogy kilépteti-e Oroszországot az Új START-szerződésből
Az orosz elnök múlt kedden megígérte, hogy Oroszország felfüggeszti szerepvállalását abban a szerződésben, amely a világ atomhatalmai között él.
Az orosz elnök múlt kedden megígérte, hogy Oroszország felfüggeszti szerepvállalását abban a szerződésben, amely a világ atomhatalmai között él.
Kezdetben kiszámíthatatlannak tűnt Oroszország háborúja Ukrajnával, és még most sem lehet teljesen kizárni egy esetleges eszkaláció lehetőségét, azt azonban jelenleg igen, hogy egy atomháborúvá fajuló totális háború alakuljon ki. Nem azért, mert Moszkva emberséges akar lenni, hanem azért, mert egy atomháborúval egyik fél sem jutna stratégiai előnyhöz. Az azzal való riogatás viszont nagyon is racionális lépés.
Tom Steyer kaliforniai milliárdos ennyit fordít reklámkampányra, amelynek célja az amerikai elnök eltávolítása a hivatalából.
Folytatódott az üzengetés Észak-Korea és az Egyesült Államok között, most az észak-koreai külügyminiszter szónokolt az ENSZ-ben New Yorkban.
Cáfolta a kijevi külügyminisztérium Oroszországnak és Kazahsztánnak azt az állítását, miszerint fennáll a veszélye, hogy Ukrajna visszatér az atomhatalmak klubjába.
Peking sosem ismeri el atomhatalomként Észak-Koreát – ezt mondta Kína egyik legbefolyásosabb katonai szakértője, Jang Ji ellentengernagy hétfőn a Yonhap dél-koreai hírügynökségnek adott interjújában.
A Fehér Ház vasárnap közölte, hogy nyitott az Észak-Koreával folytatandó tárgyalásokra, de hangsúlyozta, hogy Phenjannak végre kell hajtania az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait, és bele kell egyeznie a Koreai-félsziget atomfegyvermentessé válásába.
Észak-Korea atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, és elfogadhatatlanok számára azok az amerikai feltételek, hogy a párbeszéd előtt lásson hozzá az atomfegyverek leszereléséhez, illetve állítsa le rakétakísérleteit.
Az indiai hadsereg sikeres kísérletet hajtott végre atomtöltet hordozására is alkalmas közepes hatótávolságú rakétával - közölte szerdán az indiai védelmi minisztérium.
Észak-Korea újonnan módosított alkotmányában először szerepel hivatalosan, írott formában az a kitétel, hogy az ország "nukleáris hatalom". Emiatt az eddiginél is nehezebbé válnak a nemzetközi közösség erőfeszítései, hogy meggyőzzék Phenjant atomprogramjának elhagyásáról - jelentette csütörtökön az AFP.