Egy tűszúrásnyi lyuk miatt kellett leállítani egy szlovén atomerőművet
A probléma teljes elhárítása hónapokat is igénybe vehet.
A probléma teljes elhárítása hónapokat is igénybe vehet.
Januárban azzal a feladattal kezdtek munkába a legsugárzóbb reaktorban, hogy több mint 560 megsérült fűtőelemet általuk biztonságba helyezhessenek. Most nyilvánították "halottá" a gépeket - a brutális sugárzásban, aminek a közelébe ember nem mehet, a robot is teljesen tönkrementek. A pótlásukra két évet biztosan várni kell.
Fukusimában, ahol 2011 márciusában a földrengés és cunami után az emberiség csak Csernobilhoz mérhető veszélyességű atomerőmű-balesete történt, véget ért a mentési munkálatok első fejezete.
20 ezer dollárt kért a fotós, hogy 20 évnyi munkájának, és Csernobil hosszúra nyúló árnyainak rendhagyó formát adhasson. A közösségi finanszírozásban megvalósuló nyomasztó fotóalbumnak a közelgő csernobili évforduló ad plusz aktualitást.
Francia kutatók részletesen lemodellezték, milyen következményekkel járna Európában egy, a közel két évvel ezelőtt Japánban történt nukleáris katasztrófa. Ami az egyenletből kijött, az ilyesztő és elgondolkodtató.
Az amerikai tudományos szaklap, a Scientific American és a német Die Zeit is egyre aggasztóbb dolgokról számol be a fukusimai atomerőművel kapcsolatban. Kiderült ugyanis, hogy a baleset súlyosabb volt minden eddigi bejelentésnél, és nem is a cunami okozta – legalábbis a megsérült 1-es blokkban –, hanem maga a földrengés.