Figyelmeztetnek az orvosok: ezeket a betegségeket kockáztatja az, aki 10 percnél több időt tölt a WC-n
Komoly betegségekhez vezethet az, ha sokat ül a toaletten. A szakemberek azt is elmagyarázták, mi áll ennek a hátterében.
Komoly betegségekhez vezethet az, ha sokat ül a toaletten. A szakemberek azt is elmagyarázták, mi áll ennek a hátterében.
A modern ember életmódjának köszönhetően az aranyérbetegség ma már népbetegségnek számít, és minden korosztályt érinthet. A megelőzésért azonban sokat tehetünk: egy személyes történeten keresztül meséljük el, mire érdemes mindenkinek figyelnie.
A 21. századi ember életmódjának számos előnye, ugyanakkor rengeteg hátránya is van. Minden elérhető szinte karnyújtásnyira, de épp ennek a kényelemnek köszönhetően sok kellemetlen, adott esetben súlyos betegségnek is ki vagyunk téve. Annak érdekében, hogy ezeket elkerüljük – legyen szó szív- és érrendszeri problémákról vagy épp az aranyérről – csak néhány alapvető dologra kell odafigyelnünk, amelyek akár a napi rutinunk részévé is válhatnának.
A napról napra elkövetett apró étkezési hibák az évek alatt összeadódnak, és súlyos betegségek kialakulásához vezetnek. Melyek ezek, és hogyan lehet rájuk tudatosabban odafigyelni?
Bár egyáltalán nem csak az idősekre jellemző az aranyér megjelenése, az tény, hogy ebben az életkorban jóval gyakrabban fordul elő. De semmi baj, egy-két pofonegyszerű trükkel valóban igen sokat lehet javítani a helyzeten.
Gondolhatnánk azt is, hogy az aranyér főként a férfiak nyűgje, pedig egyformán érinti mindkét nemet. Sőt, a terhesség idején és a szülés során az aranyér olyan gyakori probléma, hogy az okosabb kismamák ezt a gyermekvárás szükségszerű velejárójaként tekintik, és tudatosan készülnek a tünetek enyhítésére.
A kisgyermekeket, tinédzsereket, fiatal felnőtteket, várandós nőket, középkorúakat és az időseket egyaránt érinthetik az aranyér tünetei. A háttérben meghúzódó okok azonban különbözőek lehetnek.
Az aranyér hiába számít népbetegségnek, mivel kellemetlen és kényelmetlen helyen van, az indokoltnál sokkal kevesebbet beszélünk róla. A várandósság vagy a szülés miatt kialakult aranyérre ez fokozottan igaz. Cikkünkben összeszedtük, mit érdemes tudni az ebben az időszakban kialakult betegségről.
Sokan nem is gondolják, hogy a fürdőterápia milyen remek kiegészítő kezelése lehet az aranyérproblémáknak. Súlyos tünetekkel természetesen otthoni ülőfürdőket alkalmazzunk, de gyógyulás után irány a termálfürdő!
Ritkábban beszélünk róla, és talán elsőre furcsának is tűnhet, de az aranyér kialakulásának akár lelki okai is lehetnek. Ha valaki sokat szorong, idegeskedik, vagy állandóan feszült, bizony ez is meghúzódhat az intim problémák hátterében. A stressz ugyanis nemcsak az érzelmi és mentális egészségünkre, hanem a fizikai állapotunkra is hatással van.
Soha nem szabad legyinteni a menopauzával járó tünetekre, mondván, ezek a korral járnak! Tudatos életvitellel igenis lehet csökkenteni vagy akár meg is szüntetni a panaszokat. A változókori aranyeres problémák épp ilyenek.
A karácsonyról általában senkinek sem az aranyér jut először az eszébe, noha ilyenkor fokozottan érdemes figyelnünk az egészségünkre. A december az ünnepi készülődésről és a rengeteg finomságról szól, ami megterhelheti a szervezetünket, ráadásul annál, aki ülőmunkát végez, és esetleg az ünnepek alatt sem tud pihenni, tovább nőhet az aranyér kockázata. A lényeg a kiegyensúlyozott táplálkozás és a testmozgás.