Budapesten a legdrágább lakást bérelni a keresetekhez viszonyítva egész Európában
A The Economist úgynevezett Carrie Bradshaw-indexe szomorú első helyet osztott ki a magyar fővárosnak.
A The Economist úgynevezett Carrie Bradshaw-indexe szomorú első helyet osztott ki a magyar fővárosnak.
A vármegyeszékhelyeken ezzel szemben 140 ezer forintot kell átlagosan fizetni, de van, ahol épphogy eléri a százezret az albérlet ára.
Széles a kínálat, de egyre nő a kereslet is az albérletpiacon ahogy közeledik az őszi félév a felsőoktatásban, és ez is hajtja fel az árakat. Nem csoda, hogy a kedvezőbb árú helyeken másfélszeresre nőtt a kereslet. Budapesten a legmagasabb havi bérleti díj, a legolcsóbb pedig Miskolc a nagyvárosok közül. A fővárosban legolcsóbban a X., a XVII. és a XXI. kerületben vehető ki lakás.
Az albérletárak is nőttek, most már 180 ezer forint az átlagos bérleti díj.
A bérek stagnálnak, az albérletárak viszont emelkednek.
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Egyes újonnan meghirdetett albérleteknél már most újra kéthavi kauciót kérnek a bérbeadók.
A többség még mindig ingatlanoson keresztül hirdeti a lakását.
Ingatlanpiaci szakértők szerint sok egyetemista kivár és addig nem köt lakásbérleti szerződést, amíg ki nem derül, hogyan folytatódik az oktatás a felsőoktatási intézményekben szeptembertől. Az árak – nem csak a járvány miatt – csökkentek, és a nagy kínálat miatt még tovább csökkenhetnek. Eközben kollégiumi férőhelyből nemhogy több, kevesebb lett.
A felújítás után Közszolgálati Apartmanház lesz az ingatlanból.
A tavalyinál lassabb ütemben drágulnak a kiadó lakások.
Összehasonlították az európai albérletárakat, és ez alapján a középmezőnybe tartozunk. Az EU-s átlagbérek mezőnyében viszont csak az utolsó ötödbe férünk be.