Orbán Viktor felhatalmazta Nagy Mártont, hogy kezdjen tárgyalásokat a kettős adóztatást kizáró magyar–amerikai egyezmény megújításáról
Bidenék felmondták, Trump elnök hivatalba lépése után talán gyorsabban vissza lehet állítani.
Bidenék felmondták, Trump elnök hivatalba lépése után talán gyorsabban vissza lehet állítani.
A mostani helyzethez képest sokkal jobb lenne, ha újra élne az USA és Magyarország közti adóegyezmény. Trump győzelme után ennek feltámasztása valószínű, de időbe telik.
Módosul az adózási viszony az USA és Magyarország között, hiszen a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény már csak a 2023-as év végéig hatályos a két állam között. A változás egyik kiváltó oka, hogy Magyarország nem támogatta a globális minimumadót bevezető EU-s irányelv elfogadását, ezért az Egyesült Államok 2022 nyarán egyoldalúan felmondta a hazánkkal kötött adóegyezményt. Így 2024. január 1-től sokkal magasabb adóteher alá esnek az Egyesült Államokból Magyarországra érkező jövedelmek.
Az Egyesült Államok felmondta a Magyarországgal 1979-ben kötött adóegyezményt, a magyar parlament gazdasági bizottsága erre válaszul egy, a politikai nyomásgyakorlást elutasító határozatot szavazott meg. Ezt valószínűleg nagyjából mindenki olvasta, aki követi gazdasági híreket – ha viszont valaki nem azzal kel és fekszik, hogy a kettős adóztatási egyezmény részleteit és a felmondás következményeit figyeli, akkor nem kell, hogy egyedül érezze magát. Adószakértők és elemzők segítségével próbáljuk bemutatni, mi is történik most.
A politikai nyomásgyakorlást elutasító politikai nyilatkozatot fogadott el hétfőn a parlament gazdasági bizottsága, válaszul arra, hogy többen bírálják a magyar kormányt, amiért nem támogatja a globális minimumadót. A politikai nyilatkozat címzettje részben az Európai Parlament, de nyilván ez egy üzenet Amerikának is.
Európa versenyképességét és a magyarországi munkahelyeket félti a kormány a globális minimumadótól, ezzel magyarázza Szijjártó Péter a javaslat vétózását az EU-ban, ami miatt az USA felmondta az 1979-es adóegyezményt. A miniszter szerint adóügyben majd republikánus barátaikkal konzultálnak.
A döntés azt követően született meg, hogy Magyarország vétót emelt az EU által bevezetni tervezett 15 százalékos globális minimumadó ellen.
Két nappal azután, hogy EU-s adóvizsgálatot jelentettek be a cég ellen, a McDonald’s bejelentette: átköltözteti az európai székhelyét.
Megszűnik a kettős adóztatás Magyarország és Türkmenisztán között, miután a parlament hétfőn ellenszavazat nélkül elfogadta az erre vonatkozó törvényjavaslatot – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A miniszterelnök felhatalmazta a nemzetgazdasági minisztert, hogy tárgyalásokat kezdjenek Magyarország és az Iráni Iszlám Köztársaság között, a jövedelem- és vagyonadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról szóló egyezmény megalkotásáról.
Adóügyi információcseréről szóló egyezményt írt alá a londoni magyar nagykövetségen Magyarország és Jersey kormánya, ez újabb lépés a feketegazdaság visszaszorítására - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kedden.
Magyarország is csatlakozni akar azon államokhoz, amelyek az adózás és egyéb pénzügyek területén együttműködésre törekszenek Svájccal, az erről szóló egyezményen már dolgoznak a Nemzetgazdasági Minisztériumban - írja a Népszabadság szerdai számában.