Kedden tetőzhet a forróság, 40 fok fölé emelkedhet a hőmérséklet
Hétfőn extrém erős UV-B sugárzásra figyelmeztetnek.
Hétfőn extrém erős UV-B sugárzásra figyelmeztetnek.
Egyre több a kifejezetten érzékeny, vékony, világos bőrű ember, miközben mind erősebb az UV-sugárzás – állítja a kozmetikus szakember. A bőr megfelelő felkészítésével azonban megelőzhetőek a napsütés okozta károk.
Egészen meglepő eredményekre jutott a Harvard Egyetem orvosi karának tudósai által készített kutatás: a kutyák e szerint harapósabbak lehetnek a nagy melegben, a tűző napsütésben, és akkor, ha rossz a levegőminőség.
Záporra, zivatarra elsősorban délkeleten és az Alföld déli felén lehet számítani.
Normál bőrtípusnál 15-20 perces napon tartózkodás is elég a leégéshez.
Normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.
Újra kell értékelni a napozás hasznát és kockázatát brit kutatók szerint, miután a korábbi számítások nem voltak pontosak, ráadásul mára több szempontból is elveszítették aktualitásukat.
A legtöbben a nyaralásuk alatt nyúlnak csak fényvédőhöz, az igazán tudatosak viszont egész évben használják. De számos környezettel, és az egészségünkkel kapcsolatos aggály is felmerült a naptejekkel kapcsolatban az elmúlt években. De melyik a fontosabb? A környezettudatosság vagy az egészségünk védelme?
A D-vitaminról – főleg a járványhelyzetben – és annak fontosságáról rengeteget hallhattunk az elmúlt években, de az már kevésbé ismert tény, hogy milyen fontos része a csontképződésnek ez a hormon: a kalcium mellett a csontritkulás (oszteoporózis) bázisterápiájának tekinthető. Nyáron a napfény segít abban, hogy elegendő D-vitaminhoz jussunk, de ezek a raktárak – megfelelő pótlás nélkül – rendszerint télen kiürülnek. Hogyan őrizhetjük meg csontjaink fiatalságát? Miért elengedhetetlen a D-vitamin a kalcium mellé? Segítünk eligazodni.
A tudósok szerint az általuk kifejlesztett fehér festék jobban hűt, mint egy légkondi.
A felhős napok feladják a leckét a napelemeknek, de most már a borult idő sem akadály: egy új fejlesztéssel akár az UV-fényből is nyerhetünk energiát.
Bár lehetséges, hogy a szén-dioxidot lebontsák és valami mást csináljanak belőle, a korábbi módszerekkel ehhez nagyon sok energia kellett. Kutatók most egy olyan eljárást dolgoztak ki, amivel az üvegházhatású gázból gyógyszereket, vagy akár üzemanyagot is csinálhatnának.