Valami történik: négy napkitörés indult be egymás után egy idegen csillagon
A NASA tudósainak sikerült elsőként rögzíteniük egy idegen csillag kitörését. Rögtön négyet is.
A NASA tudósainak sikerült elsőként rögzíteniük egy idegen csillag kitörését. Rögtön négyet is.
A Trappist-1b kódjelű exobolygó a lakható zónában kering. Ami jó hír. Az már kevésbé, hogy nagyon vékony légköre lehet.
Hiába kicsi és hűvös a TRAPPIST-1 nevű csillag, elég erős ahhoz, hogy elfújja a körülötte keringő közei bolygók légkörét.
A James Webb űrteleszkóp a TRAPPIST-1b bolygót vizsgálta, ami egy olyan csillagrendszerben kering, ahol a lakható zónában hét bolygó is található. Ő az egyik.
A kutatók szerint érdemes másfajta szemszögből is megközelíteni azt a kérdést, hogy milyen hatással lehet az exobolygókra egy vörös törpecsillag.
Rögtön azután, hogy teljesen beállították, a James Webb űrtávcső megkezdte a TRAPPIST–1 rendszer tanulmányozását.
A Hubble űrteleszkóp segítségével három hónapon át figyelték a tudósok a tőlünk 40 fényévnyire lévő TRAPPIST-1 csillag bolygóit. Úgy tűnik, hogy folyékony víz lehet néhány bolygó felszínén, amin akár élet is lehet.
Az amerikai űrhivatal szokás szerint elkészítette a grafikát a most felfedezett Föld-szerű bolygók lehetséges felszínéről. Bónuszként csináltak egy plakátot is.
Kifejezetten a mai napra készített animáció látható ma a Google kereső főoldalán. Pár másodpercnyi csillagászat régen volt ennyire aranyos.
Fontos bejelentést ígért az amerikai űrhivatal szerdára, és valóban izgalmas dolgot találtak. A csillagászok (legalább) hét, a Földhöz hasonló bolygót találtak a TRAPPIST-1 nevű vörös csillag körül.
Sokkal közelebb vannak, mint bármelyik eddig élhetőnek tűnő vagy Földhöz hasonlító bolygó. Egy mini Nap körül forognak, életjelet kutatnak most rajtuk.