Olyan hideg volt a gimiben, hogy mindenkit hazaküldtek
Hétfőn a gyerekek kabátban is fáztak a volt szegedi Ságvári-gimnáziumban, ezért a harmadik óra után mindenkit hazaküldtek – írja a Délmagyar.hu.
Hétfőn a gyerekek kabátban is fáztak a volt szegedi Ságvári-gimnáziumban, ezért a harmadik óra után mindenkit hazaküldtek – írja a Délmagyar.hu.
Egyesül a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre gyakorló általános iskolája és gimnáziuma. Az új intézmény már nem viseli Ságvári nevét.
Botka László szegedi polgármester szerint érthetetlen az újabb iskolaátnevezési szándék, mivel aki ismeri Ortutay Gyula munkásságát, tudja, hogy tudósember volt. Ennek ellenére a városi kollégium nevéből törölni kell a névadót. Ortutay az 1956-os forradalom után az újjászervezett Hazafias Népfront főtitkára volt.
A tiltakozások ellenére szeptembertől SZTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium néven működik majd az intézmény.
Jelenlegi és egykori diákok, oktatók, szimpatizánsok fáklyás menettel tiltakoztak a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumának átnevezése ellen hétfő este a csongrádi megyeszékhelyen.
Az MTA érintett osztálya nem szeretne hivatkozási alap lenni a névváltoztatás mellett kardoskodó államtitkárok – a Ságvári gimnázium esetében például Rétvári Bence – számára. Különösen úgy, hogy a minisztériumnak nem is kell tekintettel lenni az MTA ajánlására. Ez ügyben levelet írtak Lovász László MTA-elnöknek, kérve, hogy változtassák meg az akadémiai véleményezés módszertanát.
Rétvári Bence szerint fontos, hogy mindenki számára vállalható példaképei legyenek az intézménynek, ne olyanok, akik megosztják az embereket.
Tévedtem. Ságvári antifasisztaként halt meg. Nem helyes, ha pont egy neonáci párt akarja eltüntetni a nevét.
Egyetlen hatályos jogszabály sem kötelezi a Szegedi Tudományegyetem Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumát arra, hogy nevet változtasson, állítja egy egykori diák, aki a vonatkozó törvényeket egy honlapon közzé is tette. Négy nap alatt több mint hétezren lájkolták a „Ne nevezzék át a Ságvárit!”. A történész a kommunizmus áldozataira való tekintettel mindenképpen a névváltoztatás mellett van, a szociálpszichológus szerint viszont hatalmi erőfitogtatásról van szó.