Óriási tűzfalon örökítették meg Szinyei remekművét Budapesten
Az óriási falfestményt két hét alatt készítette el öt festőművész.
Az óriási falfestményt két hét alatt készítette el öt festőművész.
A Szinyei Merse-festmény inspirálta kilátóból remek panoráma nyílik a teljes fővárosra.
Dacból és kötelességtudatból szalasztotta el a világhírt, nem sokon múlt, hogy végleg le nem tette az ecsetet. Annyival kellett végül beérnie, hogy negyedszázaddal a Majális megfestése után legalább itthon felfedezték Szinyei Merse Pált. Mindez kiderül a Nemzeti Galéria e héten nyílt, Kép és kultusz című kiállításán.
Újabb nagy értékű festményt találtak meg a BRFK nyomozói az I. kerületből ellopott képek közül - jelentette be a rendőrség.
A március 15-én ellopott Csontváry-festmény biztosítva volt, de a műtárgy témakörben legszélesebb szolgáltatást nyújtó Uniqa Biztosítónál − amely a három legjelentősebb hazai aukciósház összetett biztosítását is végzi − csak annyit közöltek, hogy pillanatnyilag teljes a hírzárlat - írta a Napi Gazdaság. A kép sorsára vonatkozó forgatókönyvek közül a legrosszabb az lehet, ha a rabló rádöbben, itthon széles ismertsége miatt eladhatatlan festményt emelt el.
A franciák és az angolok már négy évszázada piknikeznek, a magyarok a rendszerváltás idején kaptak rá az ízére. A Páneurópai Piknik révén a szabadtéri társas lakomára utaló elnevezés nálunk egy kellemes bukéval is párosul. Megkérdeztük Nagy Lászlót az 1989-es esemény krónikását és Saly Noémi művészettörténészt a magyaros piknikezési szokásokról.