Idén 15 milliárdot szánnak az augusztus 20-i ünnepségekre
Csak a tűzijátékra 1,8 milliárd forintot szánnak. Balásy Gyula cégcsoportja megint jól jár.
Csak a tűzijátékra 1,8 milliárd forintot szánnak. Balásy Gyula cégcsoportja megint jól jár.
A Szent István nap és augusztus 20-a már több, mint 900 éve összekapcsolódott, és a tűzijáték mint attrakció is több mint fél évezrede megjelent Magyarországon, de a három együtt alig száz éve létezik. Viszont ez idő alatt minden kurzus kihasználta, politikája szolgálatába állította.
Amit majd lehet: autoriter vezetőt celebszpottolni, az atlétikai vb-n szurkolni, ünnepelni, olcsó sört inni, tűzijátékot nézni, a jó időért és a meteorológusokért aggódni, háborogni, hogy mennyibe kerül a NER-giccs. Amit majd nem lehet: közlekedni Budapesten. Összeszedtünk augusztus 20-áról mindent, amit tudni kell.
Kovács Zoltán főszervező ugyan nem említette, de már korábban kiderült egy ellenzéki adatkérésből, hogy 1,4 milliárd lesz maga a tűzijáték, és még mintegy 10 milliárd a programsorozat többi eleme.
Csak a médiaköltsége közel 2 milliárd forint volt az ünnepségsorozatnak.
A Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Nonprofit Zrt.-t kötelezték a kért információk kiadására.
Tucatnyi közleményben büszkélkedett el a Magyar Turisztikai Ügynökség azzal, milyen sokan jelentek meg a Szent István napi ünnepségek különböző programjain, legyen szó Csárdafesztiválról, operettről vagy Kossuth téri szelfizésről.
Elkészült az elmaradhatatlan kenyeres fotó.
A brit nagykövetség osztotta meg az uralkodó jókívánságait.
A Szent István-napi tisztavatás alkalmából repültek kötelékben a Gripenek.
Az augusztus 20-ai felvonulás az eddig látottak alapján hivalkodóbb lesz, mint a Pride.
Többnapos, országos dínom-dánom várható augusztus 20. körül – elsőre úgy tűnhet, hogy sokszorosan bepótolná a kormány a tavaly a járvány miatt elmaradt nemzeti ünnepet, csakhogy már 2020-ra is ilyet terveztek, és ezt hivatalosan csak áttolták 2021-re. A Szent István Napokra keresztelt monstre állami fesztiválon mindent felvonultatnak a sörtől és Ákostól a katonai légiparádén át a tűzijátékig. A rongyrázásnak persze ára van: a rendezvénysorozatra nettó 5,5 és 7,9 milliárd forint közötti összeget költenek el.