Jogvédő szervezetek szerint Szaúd-Arábiában 2024-ben végezték ki a legtöbb halálraítéltet
Úgy vélik, az arab királyságban túl sokszor szabnak ki halálbüntetést.
Úgy vélik, az arab királyságban túl sokszor szabnak ki halálbüntetést.
A modernizáló Szaúd-Arábia és a konzerváló Irán pillanatnyilag enyhülő küzdelmének kimenetele alapvetően befolyásolja, hogy mi történik a Közel-Keleten, és ez a globális rendre is kihat. Donald Trump hivatalba lépésével az USA szerepe is változhat a térségben, nem biztos, hogy az újraválasztott elnök ugyanazt a politikát folytatná, amit az első ciklusában vitt.
Az Inter Miamiban állhat újra össze a Messi-Suarez-Neymar csatártrió.
Katarból tanulva a FIFA nem is próbálkozik Szaúd-Arábiában ezzel.
A FIFA-t nem hatották meg az emberi jogi szakértők kritikái.
Az általában nem szerkeszthető dokumentum módosításának híre veszélybe sodorhatja az éghajlat-változási csúcstalálkozót. Az amúgy sem feszültségmentes bakui tanácskozáson nehéz lesz kompromisszumra jutni.
A futurisztikus sivatagi város, NEOM projektjének élén álló vezérigazgató távozása is jelzi, hogy elegendő pénz hiányában Szaúd-Arábia kénytelen átgondolni a korábban bejelentett megaberuházásait.
Az amerikai kormány szerint a szombati izraeli műveletnek “le kell zárnia” az Izrael és Irán közötti katonai konfliktust.
A szaúdi olajvállalat helyett olyan szponzort szeretnének, amely elkötelezett a nemek egyenlősége mellett.
A jelentést összeállító jogászok egyike a Szaúd-Arábia törökországi nagykövetségén brutális körülmények között meggyilkolt újságíró, Dzsamál Hasogdzsi özvegyének ügyvédje.
Példa nélküli éhínség fenyegeti a polgárháború sújtotta Szudánt, amely az elszabadult regionális hatalmak versengésének terepévé és így globális problémává vált. Segítség alig érkezik.
A Saudi Aramco a második félévben 31 milliárd dollárt fizetett ki részvényeseinek, köztük a szaúdi államnak.