A FIFA-t nem hatották meg az emberi jogi szakértők kritikái.
A 2030-as világbajnokságot Spanyolország, Portugália és Marokkó, a négy évvel azutánit Szaúd-Arábia rendezi a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szerdai döntése szerint.
Egyik eseményre sem volt más pályázó, így Gianni Infantino FIFA-elnök már tavaly októberben bejelentette, hogy kik lesznek a házigazdák.
Szaúd-Arábia annak ellenére kapta meg a rendezési jogot, hogy sokan kritizálták az emberijog-sértések miatt. Neves jogászok jelentést is összeállítottak az ilyen esetekről, a munkában részt vett többek között Rodney Dixon is, aki a Szaúd-Arábia törökországi nagykövetségén brutális körülmények között meggyilkolt újságíró, Dzsamál Hasogdzsi özvegyének jogi képviselője is. A FIFA nem reagált a dokumentumra.
A nemzetközi szövetség májusban négy évre szóló szponzori szerződést kötött a világ legnagyobb olajvállalatával, az Aramcóval, amely évi százmillió dollárt fizet majd be a kasszájába. Októberben több mint száz profi labdarúgónő írta alá azt a nyílt levelet, amelyben azt kérték a FIFA-tól, hogy bontsa fel a megállapodást.
Szaúd-Arábia az elmúlt néhány évben igyekszik minél nagyobb teret foglalni a nemzetközi futballban, az ország bajnokságának csapatai olyan világsztárokat igazoltak, mint Cristiano Ronaldo, Neymar vagy Karim Benzema. Erről korábban itt írtunk.
A 2030-as férfi vb meccseit összesen hat országban rendezik majd, mivel egy-egy meccsnek Uruguay, Argentína és Paraguay otthont ad. Spanyolország 1982 után másodszor lesz házigazda, míg Marokkó a Dél-afrikai Köztársaság után a második afrikai ország, amelyben világbajnokságot rendeznek.
Megvert egy lovat, eltiltották a britek háromszoros olimpiai bajnokát
Charlotte Dujardinről néhány nappal a párizsi olimpia előtt került nyilvánosságra egy felvétel, amelyen edzés közben folyamatosan ostorral ütötte az állatot.