Teljesen megújult Starshipet tesztelhet napokon belül a SpaceX – eddig példátlan dologra is készül a cég
Több ponton is megújították a Starship űrhajót, mely a hetedik tesztje során már rakományt is szállít majd.
Több ponton is megújították a Starship űrhajót, mely a hetedik tesztje során már rakományt is szállít majd.
Új illusztrációkat adott közre a SpaceX, melyek segítségével képet kaphatunk arról, mire lehet majd számítani 2026-ban, amikor az Artemis III küldetés során ismét ember lép a Holdra.
Az előző tesztrepüléssel ellentétben ezúttal nem kapta el a Starship első fokozatát a SpaceX, de ettől még nem volt kudarc a teszt – az űrhajó maga ugyanis elért egy újabb célt, és egy apró rakománya is volt.
Ha addig zöld lámpát kap a hatóságoktól a SpaceX, egy eddig nem látott módszert is tesztelhetnek a Starship gyorsítórakétájának visszatérésekor.
Több hónap után kiemelték az óceánból a SpaceX rakétájának legalább egy darabját – látványos fotón örökítették meg a folyamatot.
Már 2026-ban a Marsra küldené az első üres Starship űrhajót a SpaceX, hogy így tesztelje a hosszú út során. Már ez is igen optimista tervnek tűnik, nem is beszélve arról, hogy négy éven belül ember is indulna a vörös bolygóra.
Minden akadály elhárult, csütörtök délután indulhat el negyedik alkalommal is a Starship űrhajó.
Teljes lóerővel próbálta ki a SpaceX a Starshipet, mely – kiegészülve a gyorsítórakétával – rövidesen elemelkedhet az indítóállásból.
Ahogy nő a Starship által megtett távolság, úgy csökken a repülést követő vizsgálat időtartama – így egyre gyakrabban tesztelheti a rakétát a SpaceX. Legközelebb akár már május elején.
Minden korábbi tesztnél sikeresebb a Starship harmadik tesztrepülése, az űrbe jutott a SpaceX űrhajója.
Ha meglesz a hatósági jóváhagyás, egy hét múlva megtörténhet a SpaceX Starship harmadik tesztrepülése. A Csillaghajó már a helyén várja az indítást.
Gond volt a gyorsítórakétával és az űrhajóval is a Starship második, egyébként viszonylag sikeresnek ítélt tesztje során, mutat rá a most lezárult vizsgálat.