Melyik oltás véd a legjobban az omikron ellen? És mi a helyzet a kínaival?
A Hongkongi Egyetem egy beszédes tanulmányt adott közre: a kínai és az egyik mRNS-vakcina hatékonyságát vizsgálták az omikronnal szemben.
A Hongkongi Egyetem egy beszédes tanulmányt adott közre: a kínai és az egyik mRNS-vakcina hatékonyságát vizsgálták az omikronnal szemben.
Az inaktivált vírust tartalmazó oltóanyagok önmagukban szinte egyáltalán nem tudják megakadályozni, hogy a szervezetben elszaporodjon az omikron.
Szingapúr a világ egyik legjobban átoltott országa, a lakosság 87 százalékát már teljesen beoltották, 47 százalékuk pedig az emlékeztető védőoltást is megkapta.
Az amerikai Yale Egyetem tudósai egy nemzetközi kutatócsapattal arra jutottak, hogy aki két adag Sinovac-vakcinát vett fel, annak további két oltásra lehet szüksége.
A jelek szerint sem a két adag Pfizer-, sem pedig a két adag Sinovac-vakcina nem nyújt elegendő védelmet a koronavírus új variánsa ellen.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) bejelentése szerint azok is beutazhatnak novembertől az Egyesült Államokba, akiket a Sinopharm, az Astrazeneca és a Sinovac oltóanyagokkal oltottak be.
Brazíliánál és Indiánál is több fertőzést regisztráltak, de a többi délkelet-ázsiai ország is küzd a koronavírussal.
Egészségügyi dolgozók százai fertőződtek meg, ezért másodikként nem Sinovacot, hanem AstraZenecát kapnak. Kérhetnek harmadik oltást is, ami szintén Astra vagy mRNS-alapú vakcina lehet.
Egy nővér bele is halt a fertőzésbe. Nyugati vakcinával oltják újra az egészségügyi dolgozókat.
Két inaktivált vírust használó oltóanyagról van szó, de a kínai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ kutatója nem nevezte meg, hogy melyek.
Kínában azt tervezik, hogy az év végéig elérik az egymilliárd beoltottat.
A szervezet a 18 év felettiek számára ajánlja a vakcinát, két adagban, 2-4 hetes intervallummal a két oltás között.