Ön letöltötte valamelyiket? Ezek most a legnépszerűbb alkalmazások
A SenorTower ismét egy csokorba gyűjtötte az eltelt időszak legnépszerűbb, legtöbbször letöltött alkalmazásait – operációs rendszertől függetlenül.
A SenorTower ismét egy csokorba gyűjtötte az eltelt időszak legnépszerűbb, legtöbbször letöltött alkalmazásait – operációs rendszertől függetlenül.
Kiadta szokásos alkalmazásletöltési jelentését a Sensor Tower arról, hogy milyen – nem játék – töltöttek le a legszívesebben a felhasználók a két nagy platformra, illetve összességében az elmúlt hónapban.
A Sensor Tower elemzőcég összesítette, hogy 2019-ben melyik alkalmazást hányan töltötték le a világon.
Feléledt karácsonykor a vásárlási kedv: dőlt a pénz az Apple és a Google alkalmazás-áruházaiba. Ezúttal is az iPhone-osok nyúltak mélyebben a pénztárcájukba.
A Call of Duty: Mobile a megjelenése hetében olyan riválisokat győzött le, mint a Fortnite és a PUBG Mobile.
A Sensor Tower negyedéves jelentéséből kiderül, hogy mely alkalmazások hozták a legtöbb pénzt fejlesztőiknek (no meg az alkalmazás-áruházaknak), melyek voltak a legtöbbször letöltött appok és hogy összességében mennyit költött a világ mobil alkalmazásokra az év első három hónapjában.
Csak idő kérdése volt, hogy mikor éri el az egymilliárdos letöltési számot egy olyan alkalmazás, amelyik sok helyen olyan nagy neveket körözött le, mint a Facebook, a YouTube vagy az Instagram.
Hiába töltenek le az androidos felhasználók kétszer annyi alkalmazást, mint az iPhone-osok, a pénz továbbra is az Apple-féle App Store-ban van. Az szubjektív megérzés lehet, hogy az iPhone-os alkalmazások minősége általánosan jobb, az viszont tény: több pénzt termelnek a fejlesztőiknek.
Már a kezdet is bíztató volt, és azóta nincs megállás: mindössze három hónap alatt 100 millió dollárnyi bevételt termelt egy iOS-es játék.