Elszálltak a költségek, veszélybe kerülhet a NASA Hold-programja
Egy friss jelentés szerint 6 milliárd dollárral drágult meg a NASA megarakétájának fejlesztése, miközben a munkával már hat évet csúszik a szervezet.
Egy friss jelentés szerint 6 milliárd dollárral drágult meg a NASA megarakétájának fejlesztése, miközben a munkával már hat évet csúszik a szervezet.
A NASA már többször volt kénytelen elhalasztani az Artemis I indítását, a jelek szerint azonban erre még a hónapban sort tudna keríteni a szervezet.
Novemberre halasztják az Orion űrhajó többször meghiúsult tesztrepülését.
Az Artemis I misszió egyelőre döcög, de már látni, mikor indulhat útnak a rakéta.
A 98 méter magas SLS az Artemis-misszió egyik igen fontos eleme.
A hajtómű ahhoz a hordozórakétához tartozik, ami az Artemis I nevű misszió egyik igen fontos hozzávalója.
A NASA egy 98 méter magas rakétával próbál majd eljutni a Holdra, amit végre sikerült rendesen megtankolni.
A 39B jelű indítóállás környékét összesen négy villámcsapás érte. A rakétának nem lett baja.
Februári startot terveztek, a szakemberek azonban előbb márciusra, majd április-májusra halasztották az Artemis nevű Hold-misszió első, még emberek nélküli rakétatesztjét. A Space Launch System (SLS) a NASA eddigi legfejlettebb hordozórakétája.
Az SLS az Apolló-korszak Saturn-V hordozórakétájánál is erőteljesebb. Ha minden jól megy, ez repíti majd az űrhajósokat a Holdra.
Ismét kipróbálta a NASA azt a locsolórendszert, mellyel a valaha épített legerősebb rakétahajtómű erejét igyekeznek majd kompenzálni felbocsátás közben.
A NASA 2020-ban lőheti fel a valaha készített egyik legerősebb hajtóművel felszerelt hordozórakétát, ehhez viszont olyan rendszert kellett kidolgozni, ami képes csökkenteni a hajtómű okozta extrém hatásokat.