Már nem cikkeznek róluk, de még mindig szívnak a devizahitelesek
Döcögősen haladnak a fizetéskönnyítési tárgyalások, nehéz bekerülni az eszközkezelős programra.
Döcögősen haladnak a fizetéskönnyítési tárgyalások, nehéz bekerülni az eszközkezelős programra.
A korábbiaknál jóval többször egyezik meg az ügyfél a bankkal, vagy viszi sikerre az ügyét, ha a Pénzügyi Békéltető Testületnél tesz panaszt.
Gyakorlatilag esélytelen, aki nekiáll felülvizsgál(tat)ni devizahiteles elszámolását. Augusztus végéig a kezdeményezők csak 3 százaléka tudott bármilyen "eredményre" jutni. Sok köszönet azonban ebben sem volt.
Többnyire megszünteti az ügyeket a Pénzügyi Békéltető Testület, nagyon kevés olyan ügy van, amelyben valóban sikerült megegyezésre bírni az adósokat és a pénzügyi szolgáltatókat.
Az elszámolási ügyek túlnyomó többségét az eddigi tapasztalatok szerint nem lehet érdemben felülvizsgálni, mivel a fogyasztók hiánypótlásra sem jelölik meg pontosan az általuk vitatott számítási hibát.
Javuló tendenciát mutatnak a Pénzügyi Békéltető Testület statisztikái: a korábbi években az eljárások 35 százalékában sikerült egyezségre jutniuk a feleknek, ez az arány tavaly már több mint 50 százalék volt. Érdemes tehát egyezkedni a bankokkal és az autóhitelesek is reménykedhetnek, szakértők szerint a szerződések jelentős részénél élhetnek panasszal az ügyfelek. A biztosítók kevésbé hajlandóak az megállapodásra, ilyen jellegű eljárások 35 százaléka zárult egyezséggel.
Szabadságra mentek a pénzügyi békéltetők, telefonon sem érdemes őket hívni.
A Magyar Nemzeti Bank titkos megállapodást kötött a bankokkal arról, hogy a pénzintézetek nem támadják a bírságokat, de az ellenük hozott döntések nem kerülhetnek nyilvánosságra – írja az Az én pénzem.
Lemondott a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének két alelnöke, valamint a Pénzügyi Békéltető Testület elnöke – áll a szervezet közleményében.
A Pénzügyi Békéltető Testületek által érdemben tárgyalt esetek több mint 50 százaléka valamilyen egyezséggel zárul - írja a keddi Napi Gazdaság.
Orbán Viktor felmelegítené Bajnai Gordon tervét, és pénzügyi ombudsmant nevezne ki. Ez elvileg a bankokkal szembeni fogyasztóvédelemre lenne jó, ám a kormány tavaly éppen azért erősítette meg a pénzügyi felügyelet fogyasztóvédelmi jogkörét, hogy ezt a funkciót ellássa.
Második alkalommal fordul elő, hogy egy pénzügyi szolgáltató nem tartja be Pénzügyi Békéltető Testület (PBT)...