Segítséget kér a Politikatörténeti Intézet
Az alapítványnak hamarosan el kellene költöznie az Alkotmány utcából, de felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be ez ügyben a Kúriához.
Az alapítványnak hamarosan el kellene költöznie az Alkotmány utcából, de felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be ez ügyben a Kúriához.
Idén júniusban lesz 100 éve, hogy aláírták a Trianoni békediktátumot, így a téma 2020-ban alighanem heves indulatokat gerjeszt majd. Többek között annak próbáltunk utánajárni Egry Gábor történésszel, a Politikatörténeti Intézet főigazgatójával, hogy mi lehet ennek az oka. Miért csak a veszteségekről beszélünk, és miért nem tudjuk elfogadni a különböző viszonyulásokat Trianonhoz? Megoldás-e erre a Nemzeti Összetartozás Napja? Túl lehet-e lépni a fasiszta vs. nemzetáruló leegyszerűsítéseken? Interjú.
Ha a PTI harminc napon belül nem hagyja el az Alkotmány utcai székházát, végrehajtást fognak kérni ellene – így az elsőfokú ítélet.
Egyezséget ajánlottak az államnak, amely nagyon ki akarja őket paterolni az Alkotmány utcából.
Érvényes a bérleti szerződés az állam és a Politikatörténeti Intézet között, ezért nem kell elhagynia az egykori Kúria épületét az utóbbinak. Ezzel a Kúria azt is kimondta, nem tudja teljesen birtokba venni az épületet, ahol a Néprajzi Múzeum már megkezdte a kiköltözésre az előkészületeket. Update: az állam jogi képviselője szerint viszont heteken belül utcára kerül a PTI.
A durván megtámadott Politikatörténeti Intézet ma válaszolt a kormánymédiának.
A magyar állam szeretné elérni, hogy a Kúria törölje a Politikatörténeti Intézet használati jogát, s kötelezze az intézetet, hogy az egykori igazságügyi palota Alkotmány utcai szárnyépületét adja át az államnak.
Lenin, Trockij, Klee, Remarque, Carl Jung és Rudolf Steiner – csak néhány név a svájci, a meztelenség kultuszát hirdető életmódközpont vendégei közül. Az Anno Filmklub legutóbbi vetítésén az e központ eredeti, sokkal puritánabb amerikai változatáró szóló Promenád a gyönyörbe című Alan Parker-filmet vetítették.
Az akkor megszokott antifasiszta normatíva helyett a kisember rossz lelkiismeretére koncentrált Fábri Zoltán 1966-os fura holokausztfilmje. Az Anno Filklubban legutóbb az Utószezon volt műsoron.
Az Anno Filmklubban legutóbb Andrzej Wajda A mi nemzedékünk című filmjét vetítették.
A háború Szicíliából nézve. Az Anno Filmklub legutóbbi estjén Giuseppe Tarnatore Maléna című filmjét vetítették.
Fábri Zoltán filmje igyekszik felmenteni a kisembert az erkölcsi felelősség alól: ha néma maradt is a vétkesek közt, maga is áldozata a folyamatoknak, még ha ebből időnként haszna is származhatott. Az Anno Filmklub legutóbbi estjén Az ötödik pecsétet vetítették.