Pokol Béla IQ-ja: a volt alkotmánybíró szerint okosak vagyunk, még ha a cigányok rontják is a magyar átlagot
A Magyar Érdemrend parancsnoki csillagjával kitüntetett volt alkotmánybíró a Facebookon dicsérte a magyar intelligenciát.
A Magyar Érdemrend parancsnoki csillagjával kitüntetett volt alkotmánybíró a Facebookon dicsérte a magyar intelligenciát.
Az államcsíny lehetőségének veszélyét is felvetették közjogi méltóságok az ellenzék tevékenységével kapcsolatban, ami az Alkotmánybíróság egyik tagja szerint politikai pártok feloszlatását is indokolttá teheti. Valójában a kormány eszköztára szaporodott a választások tisztaságának aláaknázására.
Az Alkotmánybíróságban Pokol Béla és Stumpf István sem értett egyet a döntéssel, a Greenpeace és a kishantosi biogazdaság viszont az Európai Bíróságra megy az igazáért.
A parlament működési rendjéhez javasolja közelíteni az Alkotmánybíróság (AB) ítélkező tevékenységének procedurális szabályait az egykori kisgazda honatya, az AB tagjává 2011-ben megválasztott Pokol Béla jogászprofesszor.
Az Együtt-PM szövetség tiltakozik azon javaslat ellen, amely eltörölné az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatárt.
Pokol alkotmánybíró a hivatalos irányvonaltól nem kívánatos eltérést észlel, s nem rest szóvá tenni.
Teljesen új helyzetbe került az Alkotmánybíróság a kétharmados többség mellett, amely 2010-2011-ben többször is megnehezítette a testület munkáját, volt olyan időszak, amikor az intézmény önállósága és fennmaradása volt a tét. A parlament működése az utóbbi másfél évben az alkotmányos kultúra hiányáról tanúskodik, de ez a kulturálatlanság már az AB falai közé is beszivárgott. Az elnök szerette volna, ha még 2011-ben le tudják zárni a nyugdíjügyet, de a testületben nem alakult ki a döntéshez szükséges többség: a 15 főre bővített AB más ügyekben is nehezebben dönt. Paczolay Péter több mint fél év után először adott interjút, a hvg.hu-nak kudarcélményeiről, reményeiről és az eredményekről beszélt.
Csütörtökön lép hatályba az az alkotmánymódosítás, amely az alaptörvény januári életbelépését megelőzően szükséges átmeneti rendelkezésként 15 tagúra növeli az Alkotmánybíróság létszámát.
A Fidesz kongresszusának szónokai az eddigi politika töretlen és következetes folytatását ígérték. Az ellenzék nyilvánvalóan nem lesz boldogabb ettől, de a kongresszus a párt saját közönségének szólt. Pokorni Zoltán beszéde („hajlamosak vagyunk elhinni, hogy mindenhez értünk”) viszont meglepetés volt – mutat rá Csizmadia Ervin, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója.
Az utóbbi napokban ismét felvetődött az a Pokol Béla nevéhez fűződő gondolat, hogy a parlament érvénytelenítse az elmúlt huszonegy év alkotmánybírósági döntéseit. Ez sziszifuszi erőfeszítés.
A Jobbik egyedül Pokol Béla alkotmánybíróvá választását támogatja a hétfői szavazáson, a másik négy jelöltet "pártkötődésük" miatt nem - jelentette be Gyüre Csaba, az ellenzéki párt alelnöke hétfőn a Parlamentben tartott sajtótájékoztatóján.
Pokol Béla egy korábbi cikkében az emberek közötti, nyíltan etnikai alapú különbségtételre tesz javaslatot, ezért a Magyar Helsinki Bizottság szerint alkalmatlan arra, hogy alkotmánybíró váljon belőle. A jogvédők nyílt levélben kérik a képviselőket, hogy mondjanak nemet Pokol Béla megválasztására.