Kiborultak a japánok a Barbenheimer-mémeken
Az egyetlen olyan ország, amely átélte az atomfegyveres támadásokat, ízléstelennek tartja a poénkodásokat.
Az egyetlen olyan ország, amely átélte az atomfegyveres támadásokat, ízléstelennek tartja a poénkodásokat.
Az ENSZ-főtitkára ugyanazon a konferencián, ahová Putyin üzent, azt mondta, „fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség elfelejti a hirosimai és nagaszaki tragédiákat”.
Nagaszakiban és Kjúsú szigetén súlyos a helyzet.
A katolikus egyházfő szerint a világ békéjét és stabilitását nem lehet félelemre és bizalmatlanságra alapozni, a tömegpusztító fegyverek birtoklása hamis biztonságot jelent.
74 év telt el azóta, hogy Hirosimára és Nagaszakira atombombát dobott az Egyesült Államok, és az erejük azóta csak pusztítóbb lett.
Hetven éve, 1945 augusztus 6-án vetette be az Egyesült Államok az atombombát Hirosima ellen, amelyet három nappal később követett a második, Nagaszaki elleni nukleáris csapás. A világ első atomtámadásával Amerika a rendkívül véresnek ígérkező partraszállást igyekezett elkerülni, egyben megmutatva a világnak és benne a Szovjetuniónak katonai és tudományos fölényét. A bomba Hirosimában 80 ezer, Nagaszakiban 40 ezer embert ölt meg a robbanás pillanatában.
A Nagaszakira 1945-ben ledobott atombomba teljesen élethű, az eredeti atomfegyverhez hasonlóan sárgára festett másolatát nézhetik meg a látogatók a délnyugat-japán város egyik múzeumában. A Fat Man fedőnevű atomfegyver replikája sötétzöld színűre festve állt a Nagaszaki Atombomba Múzeumban az intézmény 1996-os megnyitása óta.
A harminc felvételt az amerikai Nemzeti Levéltár College Park-i részlegében fedezték fel, ezek közül hármat mutatott meg a japán város vezetősége a sajtónak. Nagaszakira 1945. augusztus 9-én dobott atombombát az amerikai légierő.
A Nagaszakit ért atomtámadás 68. évfordulóján a japán város polgármestere bírálta pénteken a tokiói kormányt a nemzetközi nukleáris leszerelés ügyében mutatott tétlensége miatt.
Megemlékezik a 68 évvel ezelőtti atombomba-támadásról a Magyar Békeszövetség és a Munkáspárt is.
Az 1945 augusztusában Hirosimára és Nagaszakira ledobott atombomba túlélőinek holtan vagy születésük után nem sokkal meghalt csecsemőinek szerveiből vett mintákat és orvosi feljegyzéseket vittek Japánból az Egyesült Államokba sugárzási vizsgálatokra egy hirosimai kutató szerint.
Egy állítólagos nagaszaki díszkapu képe járja az internetet, a jogos kérdéssel: miből készülhetett, hogy túlélte az 1945-ös atomtámadást és a 2011-es cunamit is?