Már biztos, hogy 2013 után jövő februárban ismét lesz Magyar Filmszemle
Nonprofit vállalkozást alapított a Magyar Filmművészek Szövetsége és több filmes szakember, akik közreműködnek a 44. Magyar Filmszemle megrendezésében.
Nonprofit vállalkozást alapított a Magyar Filmművészek Szövetsége és több filmes szakember, akik közreműködnek a 44. Magyar Filmszemle megrendezésében.
Muhi András olyan filmeknek volt producere, mint az Oscar-jelölt Testről és lélekről vagy a Szelíd, az első magyar film, amely eljutott a Sundance filmfesztiválra. Mégis visszavonul, mert a NER utóbbi éveiben minden filmtervét elutasították.
Muhi András Veiszer Alindával beszélgetett a hazai filmszakmáról, bírálta az Oscar-díjra nevezett Blokád című filmet, és arról is szót ejtett, hogy ő melyik alkotásnak adott volna esélyt helyette.
Az első magyar filmproducerek egyike Muhi András, aki többek között felfedezte nekünk Fliegauf Bencét és a későbbi Oscar-díjas Nemes Jeles Lászlót. Egykori produceri stúdiójának alkotásaiból kiállítás nyílt Szentendrén, itt mesélt nekünk a kétezres évek eleji új magyar filmes hullámról, de arról is, hogy Nemzeti Filmintézet rostáján valamiért rendre kihullanak a beadott pályázatai.
Világraszóló sikerek után Muhi Andrásnak az elmúlt másfél évben beadott 40 pályázatából egyet sem méltatott figyelemre a Nemzeti Filmintézet. Az általa alapított Inforg Stúdió munkáját A kísérletezés szabadsága címmel a szentendrei MűvészetMalom mutatja be.
A berlini zsűri az Arany Medve odaítélésén vitatkozott a legkevesebbet: egyértelmű volt, hogy a magyar alkotás érdemli szerintük a fődíjat.
A berlini fesztiválon Arany Medvét nyerő rendező szerint Magyarországon az emberekben rejtőző kincsről akart filmet készíteni, arról, amit olyannyira elzárunk a mindennapjainkban.
Huszonhat éve Cannes-ban vehette át az Arany Kamera-díjat, a kétezres években viszont teljesen háttérbe szorult Enyedi Ildikó – több, világsztárokkal készülő projektje is az utolsó fázisban akadt el. Most 16 év után újra filmet forgat, Testről és lélekről címmel, amatőr főszereplővel, az emberi természetről, kapcsolatokról. Ehhez a Filmalap történetének második legnagyobb támogatását, 420 millió forintot kapott segítségül – Muhi András producer szerint azonban ez a normális, és a magyar filmipar által felemésztett évi 6 milliárd forint bőven visszajön országimázsban.
A Berlináléval egyidőben már hetedszer rendezi meg a Collegium Hungaricum a Cinema Totalt. A filmszakmai programsorozat egyik különlegessége idén a magyar Dreampire című multimediális installáció. A „globális álomprojektről” annak vezetőjét, Muhi András Pirest kérdeztük.
Több mint tíz, sikeres és előremutató közös munkájáért Muhi András producer és Fliegauf Bence filmrendező kapja idén a Fehér György-díjat - tájékoztatta Gerő Péter producer, rendező, a díj alapítója az MTI-t.