Mentők a verőcei hajóbalesetről: Már inkább az áldozatok kereséséről szól a kutatás
Több százan keresik a Dunán balesetet szenvedett kishajó utasait, a kutatók versenyt futnak az idővel.
Több százan keresik a Dunán balesetet szenvedett kishajó utasait, a kutatók versenyt futnak az idővel.
Ken Ledez, a mélytengeri merülésekkel kapcsolatos problémák orvosi szakértője szerint az alacsony oxigénszint mellett más problémák is felmerülhetnek a Titan fedélzetén.
Hét hajó várja, hogy azonnal megkezdhesse a mentést, ha beazonosították a Titan pontos pozícióját.
Soha nem mentettek még ki embert olyan mélyről, mint amilyen mélyen a Titanic roncsaihoz elindult Titan lehet. Vadászgépet viszont már igen, és ez reményt adhat a fedélzeten lévőknek is.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem és a NASA szakemberei olyan drónt fejlesztettek ki, ami nagyban megkönnyítheti az eltűnt emberek megkeresését.
Andy Weir második regénye, az Artemis még meg sem jelent, de máris megvették a filmes jogait – nem csoda, hiszen az előző könyvéből, Matt Damon főszereplésével készült Mentőexpedíció óriási mozisiker lett.
Novemberben mutatják be MARS című produkciót, amely Stephen L. Petranek könyve alapján képzeli el, miként hódítjuk meg a Marsot 2033-ban. A film Budapesten forog, megnéztük.
Bár mostanában inkább a botrányok miatt hallani a 2016-os Oscar-díj-átadóról, ne feledjük, hogy idén is nagyszerű filmeket jelöltek a legjobb film kategóriájában – egy Vimeo-felhasználónak köszönhetően pedig villámgyorsan meg is ismerkedhetünk az összessel.
A NASA kutatóit is megihlethette a marsi körülmények közötti növénytermesztés gondolata, melyet a Mentőexpedíció című Matt Damon-filmben is láthattunk. A kutatók egyben arra is kíváncsiak, hogy a Földön milyen körülményeket visel el a növény.
Feltehetően csak viccnek szánta kitalálója az alábbi adománygyűjtést, de hogy a gofundme oldal hírének nem tesz vele jót, az biztos.
A marsi című könyvet és annak Mentőexpedíció című filmváltozatát épp most rajongják körül, többek közt azért, mert a sztorijuk valós tudományos alapokra épül, az Európai Űrügynökség főfelügyelője például tanácsadóként vett részt a filmben, miközben azért kompromisszumokat is kellett hozniuk a feleknek. De mennyit tudunk valójában arról, hogy milyen hatása lenne az emberre egy Mars-missziónak? Mit tesz az elmével a súlytalanság és az elszigeteltség? Erről beszélgettünk két magyar űrpszichológussal.
Andy Weir az egyik héten még hivatásos programozó és novellákat posztoló hobbiíró volt, majd néhány nap leforgása alatt bestsellerré vált az első kiadott könyve. Bejelentkezett nála Ridley Scott és Matt Damon, hogy filmet forgatnának belőle. A marsi szerzője azt is elárulta nekünk, mit változtatna a Mentőexpedíció című filmen, és hogy mit gondol arról, hogy regénye hősét egy űr-MacGyverhez hasonlítják. Az interjú mellett sorra vesszük a könyv és a film közti legnagyobb különbségeket is.