Több mint száz éve kihaltnak hitt óriásteknősre bukkantak a Galápagos-szigeteken
Amerikai tudósok újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst.
Amerikai tudósok újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst.
A galápagosi óriásteknősök olyan genetikai variánsokkal rendelkeznek, amelyek a DNS-javítással, az immunválasszal és a rák elnyomásával állnak kapcsolatban, s ez magyarázattal szolgálhat hosszú életükre – állítja egy új tanulmány.
A Galápagos-szigeteki óriásteknős 75 kilogramm súlyú és 1,5 méter hosszú preparátuma január 4-ig marad New Yorkban, utána visszatér szülőhazájába, Ecuadorba.
Bebalzsamozásra az Egyesült Államokba szállították kedden Magányos George-ot, a halálakor az alfaja utolsó példányának vélt és ezért az eltűnő fajok jelképévé vált Galápagos-szigeteki óriásteknőst, amelyet tartósítása után az Ecuadorhoz tartozó csendes-óceáni szigetcsoporton állítanak ki mementóként az élőhelyén létesítendő múzeumban.
Amikor június végén elpusztult az eltűnő fajok jelképévé vált Magányos George, a Galápagos-szigeteki óriásteknős, szakértők úgy vélték, hogy kihalt alfaja, ám amerikai kutatók most közzétett tanulmánya arra utal, hogy a "sztárteknős" mégsem az utolsó példánya lehetett a Pinta-szigeti teknősöknek.
Magányos George elpusztulása és alfajának feltételezett kihalása után új sztárteknőse van a Galapágos-szigeteknek: Diego, a szapora apának tartott hím.
Egy másik óriásteknős alfajhoz tartozó "hasonmása" él a prágai állatkertben az elpusztult Magányos George-nak, a Galápagos-szigeteki óriásteknősnek - jelentette be kedden az állatkert szóvivője.
Holtan találták vasárnap Magányos George-ot, a Galápagos-szigeteki óriásteknőst, amely az eltűnő fajok jelképévé vált, miután meghiúsult a szaporítására irányuló minden erőfeszítés - jelentették be a Galápagosi Nemzeti Park illetékesei.
Ismét megpróbálják párzásra bírni a tudósok a világ talán legismertebb teknősét, a Galápagos-szigeteken élő Magányos George-ot, fajának valószínűleg utolsó példányát.