A magyar pékeket ötször annyiszor ellenőrzik, mint az albánokat
A Magyar Pékszövetség elnöke szerint az albán pékárukat az teszi vonzóvá, hogy melegen árulják őket.
A Magyar Pékszövetség elnöke szerint az albán pékárukat az teszi vonzóvá, hogy melegen árulják őket.
Az étolajért és a margarinért is többet kell fizetni, és tovább emelkedhet a búza ára is.
A pékszövetség elnöke szerint átlagban napi három forinttal költünk majd többet, mire a boltok polcait is eléri a kenyér drágulása.
A növekvő alapanyagárak és munkaerőhiány sújtja a sütőipart, a másik oldalon viszont a minőségi termékekre nyitott fogyasztók jelenthetnek kiutat az ágazat számára. A kézművesek és a multik kereszttüzében a közepes méretű vállalkozások kritikus helyzetbe kerültek, és azoknak a fogyasztóknak is egyre inkább a zsebükbe kell nyúlniuk a pékáruért, akik nem lelkesednek a minőségi termékek iránt.
A Várhegyi Deres, az év kenyere. Augusztus 20-a után lehet kóstolni.
Sok függ attól, meddig tart Európában és Kanadában a száraz időjárás
A pékek szerint már tarthatatlan a helyzet a sütőiparban, ezért muszáj megemelni a kenyér árát.
A vevőt ne érdekelje a minőség, az a lényeg, hogy magyar pék süsse azt a kiflit. Beindult a Magyar Pékszövetség az albán pékek ellen, ezzel kapcsolatban a szövetség elnöke olyan meredeket nyilatkozott, hogy azóta sem térünk magunkhoz.
25-30 százalékos árnövekedés sem kizárt, miután a gabonatermés idén a vártnál gyengébben alakult, a forint árfolyama pedig rendkívül kedvezőtlen. A fogyasztók már szeptembertől érezhetik a drágulást – a pékszövetség elnöke szerint.
Akár 30 százalékkal is drágulhat a kenyér szeptembertől a Magyar Pékszövetség szerint.
A liszt ára augusztus 1-től kilogrammonként 18-20 forinttal emelkedett az aratást megelőző időszak árához képest, ezért várhatóan a kenyér is drágul - közölte a Magyar Pékszövetség szerdán.
Bár a kormány menet közben kibővítette a népegészségügyi termékadó (neta) hatálya alá tartozó termékek körét, az időarányos bevételek a vártnál gyengébben teljesülnek. A chipsadó vesztesei leginkább a sós snackek, az ételízesítők és az üdítőitalok gyártói. Más érintettek viszont kifejezetten megúszták.