Recsken a sárlavina által károsult lakosok pertársaságot hoztak létre, hogy kártérítést követeljenek a felelős NER-közeli bányától, miután a kormány visszavonta az eredetileg elkülönített 500 millió forintos támogatást.
Az ügyvéd szerint nem tekinthető még teljesen lezártnak az ügyészség nyomozása Magyar Péter hangfelvétele kapcsán. Még akkor sem, ha az ügyészség szerint a volt igazságügy-miniszter otthon csak „pletykálkodott”.
Megkérdeztük Magyar György ügyvédet, hogy valóban bűncselekménynek minősül-e, és milyen jogi következménye lehet annak, ha beigazolódik Dobrev Klára állítása, miszerint Sulyok Tamás ügyvédként termőföldek külföldi kézre játszásában működött közre.
Már Orbán Viktor és Giorgia Meloni olasz miniszterelnök közötti tárgyaláson is terítékre került annak az olasz nőnek az ügye, akit azzal vádolnak, hogy társaival tavaly februárban Budapesten embereket vertek meg az utcán. Az Ilaria Salis és társai elleni eljárás tocsog a politikától: az antifák eleve politikai okok miatt támadtak meg embereket, a kormány pedig kezdetben politikai okokból mosta össze a támadókat a „nemzetközi baloldallal”. Most az olasz kormány veri a tamtamot, és kéri számon a magyar kormányon Salis fogva tartásának szerinte embertelen körülményeit, amiben az olasz média láttat politikai motivációt. De vajon mennyiben Salis-specifikus ez az ügy? Tényleg neki szól a „lábbilincs”, vagy ez másoknak is jár? Mi állhat az olasz reakciók hátterében, és számít-e bármit is, ha az olasz antifa érdekében már a legfelsőbb szinten jártak el? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre próbáltunk válaszokat keresni.
Bár Magyar György alelnök nemrégiben kilépett a Mindenki Magyarországa Mozgalomból, a politika nem hagyja hidegen: egy pohár narancslével is fel lehet hergelni annyira, hogy vég nélkül sorolja a Fidesz jogállam ellen elkövetett merényleteit, amivel megcsúfolják az ő gyönyörű szakterületét, a jogot. De a pártsapkákat levenni képtelen ellenzék is bosszantja az ügyvédet, aki szerint a Fidesz ártalmas túlhatalmához hozzájárul a másik oldal passzivitása, hozzá nem értése is.
A Mindenki Magyarországa elnöksége nem támogatná, hogy a mozgalom párttá váljon, a tagok pedig nem lépnek be a Márki-Zay Péter elnök által alapított Civilek Pártjába – derült ki, miután több elnökségi taggal is beszéltünk.
A Civil Államfő-jelölési Bizottság szerint csak megosztaná az előválasztáson szavazók figyelmét, ha szimpátiaszavazáson egy ellenzéki államfőjelöltre is szavazni kellene.