Ukrán dróntámadás érte Oroszország negyedik legnagyobb olajfinomítóját
A Lukoil finomítója az orosz hadseregnek is gyárt üzemanyagot Nyizsnyij Novgorod közelében.
A Lukoil finomítója az orosz hadseregnek is gyárt üzemanyagot Nyizsnyij Novgorod közelében.
A Mol-vezér főzős hasonlattal szemléltette, miért nem engedhetjük még el az orosz csővezetéket, és szerinte ha most leállna a kőolajszállítás, azzal az egész régió letérdelne.
Brüsszel nem látja jelét annak, hogy az ukrán szankciók veszélybe sodornák az európai energiabiztonságot – közölte a bizottság szóvivője.
A külgazdasági és külügyminiszter ismét eloszlatta a szeptemberi üzemanyaghiánnyal kapcsolatos félelmeket.
A második negyedévben veszteséges volt a kötelező palackvisszaváltás elindítása. A Mol összességében amúgy remek első félévet zárt, az adózás előtti eredmény közel 20 százalékkal haladta meg a 2023 első félévit. Hernádi Zsolt arra panaszkodott, hogy az orosz olajról való leválást nehezítik a magyar kormány különadói.
A magyar kormány olajszállításokról szóló panaszai értő fülekre találtak, kár, hogy nem Kijevben vagy Brüsszelben, hanem Moszkvában. Viszont Szijjártó Péter szavaira a hírbe hozott szereplők olyan válaszokat adtak, ami segít tisztán látni, lesz-e elég benzin Magyarországon és Szlovákiában. És hogyan kerülhet veszélybe az ellátás.
A külgazdasági és külügyminiszternek Esztergomban volt jelenése az MCC Feszten, a bő egy órás eseményen sok újat nem mondott: a lengyelek képmutatóak, az Európai Parlament nagyképű, Trump a feltétele a jó amerikai kapcsolatoknak, az uniós külügyminiszterek pedig sajnálhatják, hogy nem látják majd a Puskás Arénát.
A Mol vezér szerint egy újabb árstop hatására hamarabb lenne üzemanyaghiány, mint az ukrán lépésektől.
Telefonon beszélt egymással a Lukoil-ügyről Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke és Szijjártó Péter külügyminiszter – értesült az EUrologus a Bizottság szóvivőjétől.
Európai Bizottság korábban úgy látta, hogy a Lukoil-szállítások ügyében nem tűnik indokoltnak a sürgős konzultáció, mivel jelenleg nincs veszélyben az ellátás biztonsága.
Az M1 szerint ez a lehetőség is felmerült a magyar–szlovák egyeztetésen, és szakértők szerint meg is valósítható.
A Bizottság szerint jelenleg nem fenyeget olajhiány sem Magyarországon, sem Szlovákiában, adja hírül a Bloomberg.