50 év legnagyobb Loch Ness-i szörny-keresőexpedíciója veszi kezdetét
Augusztus végén drónokkal és hidrofonnal erednek a mitikus szörny nyomába.
Augusztus végén drónokkal és hidrofonnal erednek a mitikus szörny nyomába.
Amerikai kutatók annak a valószínűségét becsülték meg, hogy valóban lehet-e egy óriási angolna a rejtélyes Loch Ness-i szörny.
Régészeti leletek alapján felmerül a gyanús, hogy a Loch Nesshez kapcsolódó, évtizedek óta keringő legendának van némi igazságalapja.
A hatalmas, kígyószerű lényről kiderült, hogy nem élő.
Egy Loch Ness-i szörnyhöz hasonló lény hozta izgalomba a kínai közösségi médiát: a furcsa, hosszú, fekete élőlényt a Jangce folyóban videózták.
Egy hatalmas angolna lehetett a tó híres és mitikus szörnye, erre a következtetésre jutottak a tó vizében talált DNS-nyomokat elemző tudósok. Breaking: dinoszauruszra utaló nyomot nem találtak.
Új programot kezdtek a skóciai Loch Ness tóban élő ismeretlen élőlények azonosítására.
Követte, hogy mi történik a Jobbikban? És azt, hogy mi lesz a Klikkel? Tudja, mikor jár automatikusan kivégzés Kínában? Hát a TIBEK-ről hallott-e már? Idézze fel a hét eseményeit, töltse ki heti kvízünket.
Egy víz alatti helymeghatározó rendszerek kidolgozásával (is) foglalkozó vállalat egy másik küldetésen dolgozott, amikor a robotjuk egy 1970-es filmnél használt gépszörnyre bukkant a Loch Ness-i tóban.
Egy Loch Ness-i szörnyet kutató megszállott szerint egy Európában közönségesnek számító hal lehet az állítólagos óriáslény. De ezt semmivel nem támasztotta alá.
Mostantól a kanapén ülve is bárki levadászhatja a Loch Ness-i szörnyet, a Google ugyanis teljes egészében bejárhatóvá tette a legendás tavat.
Delfinszerű tengeri hüllő 170 millió éves maradványait fedezték fel a skóciai Skye szigetén, a leletről a Scottish Journal of Geology legújabb számában jelentették meg tanulmányukat az Edinburghi Egyetem és a Glasgow-i Hunterian Múzeum paleontológusai.