Ismét elrabolták az ismert rendszerkritikus svéd–kínai könyvkiadót
Gui Minhait a feltételezések szerint egy vonatról "szedték le" kínai kormányügynökök.
Gui Minhait a feltételezések szerint egy vonatról "szedték le" kínai kormányügynökök.
Az emberijogvédőkre szórt késősztálinista rágalmakat visszhangozza ma is számtalan kormánypropaganda. Szó szerint ugyanazt.
A kínai kormány Liu Hsziao-po halála után is fontosnak tartotta közölni, hogy szerintük a néhai ellenzékit nem kellett volna kitüntetni.
Meghalt Liu Hsziao-po Nobel-békedíjas kínai ellenzéki aktivista - tudatták az illetékes tartományi hatóságok.
Három évvel ezelőtt elutasították, de most ismét fellebbezést nyújt be az államellenes tevékenysége miatt 11 évre elítélt Liu Hsziao-po – jelentette be a Nobel-békedíjas aktivista jogi képviselője. Liu jogásza, Mo Sao-ping ezt a Szabad Ázsia Rádiónak mondta a hét elején.
Nagy összegű csalás miatt jogerősen 11 évi börtönbüntetésre ítélték Liu Hujt, a Nobel-békedíjas kínai aktivista, Liu Hsziao-po sógorát, egyesek szerint azonban politikai indíttatású döntésről van szó - írta a hongkongi South China Morning Post című lap pénteken.
Egy időre elhagyhatta börtönét a 11 éves büntetését töltő kínai máskéntgondolkodó Liu Hsziao-po (Liu Xiaobo), a 2010. év Nobel-békedíjasa, miután édesapja meghalt - derül ki keddi hírügynökség jelentésekből.
Börtönhatósági tilalom miatt családtagjai nem látogathatják a Nobel-békedíjas kínai ellenzékit, Liu Hsziao-pót (Liu Xiaobo), s egy héttel a rangos kitüntetés átadása után a díjazott felesége még mindig házi őrizetben van – közölte pénteken egy emberjogi csoport.
XVI. Károly Gusztáv svéd király pénteken Stockholmban átadta az irodalmi Nobel-díjat Mario Vargas Llosa perui írónak. A tudományos díjaknál a lombikbébi eljárás kidolgozója egészségügyi okokból nem tudta átvenni a díjat, míg a bebörtönzött kínai Liu Hsziao-po a béke Nobelt nem kaphatta meg személyesen.
Oslóban pénteken jelképesen átadták a Nobel-békedíjat Liu Hsziao-po bebörtönzött kínai ellenzékinek.
Szerbia mégis képviselteti magát a Nobel-békedíj átadásán.
A Konfuciusz-díjat azért alapították, hogy a "kínai nép békés szellemiségének közvetítője legyen".