Harry Houdini és Gábor Zsazsa szelleme költözött a Balettintézetből átalakított luxusszállóba
A felújítást tervező Bánáti Béla építésszel jártuk be Lechner Ödön épületét, az egykori Drechsler-palotát az Andrássy úton.
A felújítást tervező Bánáti Béla építésszel jártuk be Lechner Ödön épületét, az egykori Drechsler-palotát az Andrássy úton.
A 3,5 milliárd forintos projekt során az eredeti Zsolnay-tetőcserepek is visszakerülnek.
Feledésbe merült építészeti remekművek kísérnek minket, bármerre is járunk Budapest belső kerületeiben. Városbújócska sorozatunk legújabb részében a legszebb Zsolnay-porcelánnal borított házfalakat mutatjuk meg. A négy felkeresett épületet a szecesszió leghíresebb magyarországi képviselői tervezték.
Van egy épület Budapesten, melyet Lechner Ödön tervezett, tetejét Zsolnay-porcelán borítja, de nem az Iparművészeti Múzeum az. Üvegablakai Róth Miksa műhelyéből valók, Budapest legmagasabb tornyával rendelkezik, jelölve van UNESCO-védettségre, mégis méltatlanul ismeretlenül rejtőzködik Budapest egyik külvárosában. Ismerkedjenek meg a kőbányai Szent László-plébániatemplommal.
Amikor még a Népstadionból adtak meccseket, a közvetítés rendszeresen a Földtani Intézet földgömbjének a szuperközelijével indult, így az is találkozhatott Budapest egyik legimpozánsabb épületével, aki a szecessziót valamilyen csicsás tapétamintának hitte. A héten bejárás volt a Földtaniban, amely a leginkább eredeti állapotában megőrzött Lechner Ödön-alkotás Budapesten.
2018 helyett várhatóan 2020-ra újulhat meg az Iparművészeti Múzeum – írja a szerdai Magyar Nemzet szerdai számában.
"Magyar építészet nem volt, hanem lesz" - mondta állítólag Lechner Ödön, az iparművészet oktatására és bemutatására épült szecessziós palota, a mai Iparművészeti Múzeum tervezője.