Nem mindig a mentes a jobb – táplálkozási tippek karácsonyra
Győző-Molnár Anna táplálkozástudományi szakember a Kösz, jól című podcastunk évadzáró adásában hasznos tanácsokat adott arról, hogyan legyünk mértékletesek az ünnepeket alatt is.
Győző-Molnár Anna táplálkozástudományi szakember a Kösz, jól című podcastunk évadzáró adásában hasznos tanácsokat adott arról, hogyan legyünk mértékletesek az ünnepeket alatt is.
El kellene hagynunk a tradicionális ünnepi fogásokat? Hogyan hangoljuk össze a család étkezési szokásait karácsonykor? A hal tényleg jobb, mint a hús? Hogyan fermentáljunk, és miért jó a savanyítás? Hogyan helyettesítsük a cukrot? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a HVG egészségpodcastjának különkiadásában, de nem csak beszélgettünk a karácsonyi fogásokról, el is készítettünk pár egészséges alternatívát.
Egy bárki által véghez vihető változtatás csodákra lehet képes: a biológus szakértő személyes példáját mesélte el a HVG Kösz, jól podcastjában.
Hány embert érint ma a demencia és az Alzheimer-kór Magyarországon? Mikor és miért nő a betegség kockázata? Az életmód vagy a genetika felelős a kialakulásáért? Miért védőfaktor a magas iskolai végzettség, és miért veszélyes a halláskárosodás, a magas vérnyomás vagy az elhízás? A HVG egészségpodcastjának legújabb adásában ennek jártunk utána.
Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.
Hány éves kortól érdemes elkezdeni úszni? Van-e bármi haszna a babaúszásnak? Mik a legnagyobb hibák, amit kezdő úszóként elkövethetünk? Érdemes edzőt keresni, vagy elég, ha magunktól lemegyünk az uszodába? Kösz, jól egészségpodcastunkban Sós Csaba, az úszóválogatott szövetségi kapitánya és Jakab Dóra kétszeres ifjúsági Európa-bajnok úszó segít megválaszolni a kérdéseket.
Hogyan öregedjünk egészségesen? Milyen praktikákat érdemes bevetni, ha regenerálódni akarunk? Miért fontos az egészséges alvás? És biztos, hogy a vékony ember az egészséges ember? A HVG egészség podcastjának legújabb adásában a longevity titkának jártunk utána.
Ehetünk-e gyümölcsöt és fehér kenyeret, ha fogyni szeretnénk? Árthatunk-e magunknak, ha nincs rá szükségünk, mégis gluténmentesen étkezünk? Tényleg méreg a cukor? Mire kell odafigyelni a közösségi médiában terjedő életmódtanácsokkal kapcsolatban? Dietetikus és táplálkozáskutató vendégeink segítségével mindenre választ kaptunk egészségpodcastunk legújabb adásában.
Milyen jelei vannak, ha kibillen az immunrendszerünk egyensúlya? Tényleg tudjuk erősíteni a vitaminok szedésével? Mi a köze a táplálkozáshoz és a mentális egészséghez? És miért hallgassunk a gyerekek megérzéseire? Egészségpodcastunkban Falus András Széchenyi-díjas immunológus segített megtalálni a válaszokat.
Tényleg csak a helytelen életmód tehet a szív-és érrendszeri problémákért? Mennyire a mi felelősségünk, ha megbetegszünk, és mit tud segíteni az orvostudomány? Miben különböznek a nők tünetei szívprobléma esetén? Hogyan lehet felismerni a korai szívbetegséget, és milyen hatása van a sónak a szívre? Egészségpodcastunk legújabb adásában erről is beszéltünk Andréka Péterrel, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet főigazgató főorvosával.
Egyet jelent az egészséges bőr a szép bőrrel? Mi a kapcsolat a leégés és a bőrrák között? Mennyire hat a táplálkozásunk és a hormonrendszerünk a bőrünk állapotára? Mit érdemes tudni az intim területeken jelentkező bőrbetegségekről? Mi alapján dönthetjük el, hogy egy kozmetikum összetevői biztonságosak? Egészségpodcastunk legújabb adásában a mindent beborító bőr témakörét vizsgáltuk Tamási Béla bőrgyógyásszal.
Kisebb átalakítások és egy fájdalmas búcsú után visszatértünk: megújult a Fülke és a Mérlegen, tematikus műsoraink pedig tovább hasítanak. Bemutatjuk a HVG régi-új podcastjait és műsorvezetőit.