Megismételték a csodát a magyar parlagi sasok
Három éve dokumentálták először a világon is csaknem egyedülálló esetet Magyarországon – most megismétlődött a „bravúr”.
Három éve dokumentálták először a világon is csaknem egyedülálló esetet Magyarországon – most megismétlődött a „bravúr”.
A Körös–Maros Vidéki Nemzeti Park sokat költött fejlesztésre, értetlenül állnak a döntés előtt.
A nemzeti parkban bő egy hónapja bukkantak rá a minden várakozást felülmúló sasfészekre, azóta aggódtak, vajon tényleg összejön-e a világrekord.
Négy parlagi sasfióka született az egyik fészekben, most annak kell szurkolni, hogy mind ki is repüljenek.
A sasszülők mellett a két sasfióka is elpusztult, miután ettek a kirakott mérgezett galambcsalétekből.
A vegyszerhasználat és az intenzív mezőgazdasági művelés tett be a kék virágnak.
Délre húzhat a kóbor medve szíve, Szolnok után tegnap Csanádalbertinél, ma reggel pedig az M43-as autópálya kövegyi pihenőjénél látták a búzatáblából kikandikálni. Innen egy ugrás Románia és még kerítés sincs. Igaz, eddig a szakemberek még a nyomát sem látták, csak a lakosok bejelentései után mennek.
Ritka vendégnek számító két szirti sast figyeltek meg a Körös-Maros Nemzeti Park területén, Montág-pusztán - közölte a nemzeti park természetvédelmi tájegységének vezetője.
A Körös-Maros Nemzeti Parkban idén nyáron rekordszáűmú kerecsensólyom-fióka született, összesen 77 madarat neveltek fel a szüleik.
Másodvirágzanak a löszpuszták a Körös-Maros Nemzeti Parkban. A csapadékos nyár, a hűvös és a meleg időszakok váltakozása kedvezett a növényállománynak – közölte a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság ökológiai felügyelője.
Soha ilyen korán nem virágzott a Volgamenti hérics a Körös-Maros Nemzeti Parkban, és már a túzokok is keresik a párzó helyeiket.
Egy napon két, különlegesnek számító ikerellés volt a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságának szürkemarha-tenyészetében. A négy szürkemarha-bociból végül három maradt meg.