Az Európai Unió felveszi a kapcsolatot az új szíriai vezetéssel
Alig két héttel Bassár el-Aszad elnök bukása és a hatalomátvétel után Damaszkuszba utazik egy diplomata.
Alig két héttel Bassár el-Aszad elnök bukása és a hatalomátvétel után Damaszkuszba utazik egy diplomata.
Külső uniós határvédelmet, ugyanakkor békés multilaterális együttműködéseket szeretne az Európai Bizottság külügyi főképviselői posztjának várományosa, Kaja Kallas.
Az EU balti politikusokat nevez ki az Oroszországgal foglalkozó posztokra, a költőként és fizikusként indult litván Andrius Kubilius védelmi felelős régóta sürgeti a távolodást Moszkvától.
Kristen Michal léphet Kaja Kallas helyére, akit az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjévé választottak az uniós vezetők.
Második ciklusára készülhet az EU-csúcs döntése nyomán az Európai Bizottság elnökeként Ursula von der Leyen, mellette két újonc került a brüsszeli hatalmi központ élére. Igaz, António Costa volt portugál kormányfő és észt kollégája, Kaja Kallas is tapasztalt európai politikusnak számít.
Döntésre jutottak a három nagy európai pártcsalád főtárgyalói.
Elvittek több világító bóját a két ország határát képező Narva folyóról. Az észt miniszterelnök szerint Oroszország "félelmet és nyugtalanságot akar kelteni azzal a céllal, hogy bizonytalanságot szítson országaink társadalmában".
„Ez még csak a kezdet” – üzente az orosz külügyminisztérium szóvivője.
A Die Welt tudósítója szerint a nyugat-balkáni térség egyre távolabb kerül a nyugati integrációtól. Két amerikai szakértő szerint egy új stratégia megmentheti Ukrajnát. Az európai zöldek és a tüntető gazdák összefeszüléséről ír a Süddeutsche Zeitung. A Project Syndicate szerzője szerint a szélsőjobb és szélsőbal egyaránt veszélyt jelent Németország számára. A Wall Street Journal és a Guardian az izraeli helyzetről ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Továbbra is téma a nemzetközi sajtóban a pekingi Orbán–Putyin-találkozó. Ahogyan az is, hogy a magyar miniszterelnök utolsó EU-s mentsvára lehet Robert Fico, akinek soha nem kísérte akkora figyelem a nemzetközi szereplését, mint most. A New York Times a leállított szlovák fegyverszállításokról ír. Az Euractiv Katarina Barleyt, az Európai Parlament szociáldemokrata alelnökét idézi, akinek megvan a véleménye az Európai Bizottság és a magyar kormány lehetséges alkujáról. Az egyik legbefolyásosabb francia értelmiségi, a lengyel–zsidó származású Alain Finkelkraut az izraeli konfliktusról beszél a Der Standardban.
Az észt miniszterelnök azt mondta, kellemetlen volt látnia a Putyin-Orbán találkozót.
Kaja Kallas cáfolta a férjéről megjelent híreket, de az észt elnök bővebb magyarázatot vár.