Csak idén kezdtek nyomozni a Diákhitel Központ szerződései miatt
Hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt.
Hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt.
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és öccse, Magyar Márton is elismerte, hogy utóbbi 2019-ben annál a PlanB nevű cégnél dolgozott, amellyel a Magyar Péter vezette Diákhitel Központ több alkalommal is szerződött közbeszerzési eljárás alapján – írja a Media1. Ezek a szerződésekről a KEHI jelentése megállapította, hogy az eljárás során nem volt valós verseny a pályázók között.
A Tisza Párt elnöke és az Átlátszó újságírója a Diákhitel Központról készített KEHI-jelentésről szóló cikk miatt szólalt meg.
A KEHI a Diákhitel Központ szerződéseit vizsgálta és arra jutottak, hogy több esetben nem volt valós verseny, vagy éppen túlárazás történt.
Jól hangzik, de az állam csak egyik zsebéből a másikba teszi azt a pénzt, amire a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal büntetheti a kormányzati szerveket, ha megsértik a jogszabálytervezetek társadalmi egyeztetésének kötelezettségét. A bírság akár százmillió forint is lehet.
A Miniszterelnökséghez tartozó cég passzolta el az értékes területet, Lázár most lépett.
Nyugdíjpénztári csalások miatt emeltek vádat ingatlanfejlesztést is végző alapkezelőkre - írja a Magyar Idők.
Bejelentés nélküli házkutatást folytatott ma a civilszervezetnél az adóhatóság. Elvitték az egyik nemzetközi támogatású projekt iratait, szerződéseit és más, a programmal kapcsolatos iratokat arra hivatkozva, de azt nem közölték, hogy az eljárás tárgya és célja számunkra micsoda.
Bűncselekményeket tárt fel hat állami vállalatnál a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal. Rossz gazdálkodással, felesleges kiadásokkal okoztak majdnem másfél milliárd forint kárt – értesült a Népszabadság.
A Kehi simán lepattintott egy állampolgári kérelmet, amelyben a Szent István Egyetem gazdálkodását szerették volna megismerni, azt állították, hogy nem ők az adatkezelők. Az ügy az Alkotmánybíróságig jutott, amely azt üzente a bíróságoknak, ne higgyenek el mindent a kormányszerveknek.
Gyengült a demokratikus rendszer, nehezebb hozzájutni közérdekű adatokhoz, megbélyegzik és indokolatlanul ellenőrzik a magyar civil szevezeteket és jogvédőket – többek között ez áll abban a jelentésben, amit az ENSZ független szakértője készített.
Vállalkozó vagy, kiírtak egy zsíros pályázatot, de nincs referenciád? Nem baj. Olyat tudsz ígérni, amire nagyon vágyik az állam? Nyerő vagy! Ha átvered az államot, simán megkaphatsz pár százmillió forintot, bottal üthetik a nyomodat. A felkutatásod nagyon lassan halad, és az állami szervek mossák a kezeiket. Egy tanulságos történet Bélapátfalváról.