A dél-koreai nyomozók megpróbálták letartóztatni az ország elnökét
Jun Szuk Jeol ellen kedden adtak ki elfogatóparancsot, mert december elején megkísérelte bevezetni a hadiállapotot, aminek megszüntetését nem sokkal később az ellenzék megszavazta.
Jun Szuk Jeol ellen kedden adtak ki elfogatóparancsot, mert december elején megkísérelte bevezetni a hadiállapotot, aminek megszüntetését nem sokkal később az ellenzék megszavazta.
A Dél-Koreában hadiállapotot kihirdető, majd visszaszívó elnököt az ellenzéknek másodjára sikerült eltávolítania a hatalomból. Jun Szuk Jeol sorsáról az alkotmánybíróság dönt. Az események alakulása nem ritkaság Dél-Koreában, ahol a rendszerváltás óta hét elnökből hárman kerültek börtönbe. A szombati események azonban azt mutatják, hogy az országban virágzik a demokrácia.
Párttársai egyszerűen kisétáltak a parlament ülésterméből.
Felelősségéről még ezen a hétvégén szavazhat a parlament.
Küszködésre kárhoztatja Jun Szuk Jeol dél-koreai elnököt, hogy a parlamentben fölényes többségre tett szert az ellenzéke, amely nem nézi jó szemmel a közeledést Japánhoz, pedig az Washington Kína-ellenes szövetségét erősítené.
A Kínával szemben szövetséget kovácsoló USA noszogatására normalizálni igyekszik kapcsolatait Japán és Dél-Korea, amihez fel kell dolgozniuk a történelmi sérelmeket.
Az európai NATO-tagállamokéhoz közelítő szövetségesi státust épít fel Dél-Korea számára az USA. Atomfegyvert nem visz a Koreai-félszigetre, de megerősített nukleáris védőernyőt von annak déli része fölé. Washington stratégiája Észak-Koreát elrettenteni, Szöult és Tokiót pedig kibékíteni, hogy partnerei legyenek Kína feltartóztatásában.
A titkos iratokkal felvágni akaró 21 éves Jack Teixeira okozta az egy évtizede legsúlyosabb amerikai kiszivárogtatási botrányt, ami rámutat a hírszerzési rendszer védelmi hibáira és az online közösségekben rejlő emberi sebezhetőségre.
Ügyészként politikusokat juttatott börtönbe korrupcióért, és a feminizmust veszélynek tekintő fiatal férfiak szavazataival lett Dél-Korea elnöke Jun Szuk Jeol, akit ellenfelei azzal gyanúsítanak, sámán sugallatára költöztette el az államfői rezidenciát.
Rajongói millióit elszomorítva pihenőre vonul a dél-koreai popzene (K-pop) legsikeresebb fiúcsapata, a BTS. A hivatalos indok, hogy feltöltődésre van szükségük, és a tagok az egyéni projektjeiken dolgoznak. Ez utóbbi a legidősebb Jin (Kim Szuk Csin) esetében alighanem a sorkatonaság lehet, ami alól Dél-Koreában szinte senki nem kaphat felmentést.
Konzervatív irányba és határozottabban az USA felé fordul Dél-Korea az új elnökkel, akit a szavazók nagyon kis többsége tartott kevésbé ellenszenvesnek, mint vetélytársát.