Nem ad atomfegyvert Dél-Koreának az USA, elégnek tartja a magáét Kim Dzsong Un féken tartásához
Az európai NATO-tagállamokéhoz közelítő szövetségesi státust épít fel Dél-Korea számára az USA. Atomfegyvert nem visz a Koreai-félszigetre, de megerősített nukleáris védőernyőt von annak déli része fölé. Washington stratégiája Észak-Koreát elrettenteni, Szöult és Tokiót pedig kibékíteni, hogy partnerei legyenek Kína feltartóztatásában.
Joe Biden amerikai elnök szenilis, aki túlságosan elszámítja magát, és felelőtlenül bátor. Jun Szuk Jeol dél-koreai államfő pedig bolond, ha az üres ígéretekkel előálló Egyesült Államokban bízik, és vele szövetkezik, mert egy náluk sokkal erősebb szereplővel szembesülnek. Ez utóbbi természetesen Észak-Korea – a sztálinista rezsim szószólójaként gyakran a diktátor bátyját, Kim Dzsong Unt helyettesítő húg, Kim Jo Dzsong szerint, aki ezzel reagált az USA és Dél-Korea szövetségét újrafogalmazó úgynevezett washingtoni nyilatkozatra, amelyet Biden és Jun a Fehér Házban tartott sajtókonferencián ismertetett.
A kiszivárgott Pentagon-iratok szerint Dél-Koreát nagyon aggasztja, hogy fegyvert kellene szállítania Ukrajnának
Orbán kétharmadai, a DK és Márky-Zay. Macron gaullista molyládában kotorászik. Putyin háborúja, a NATO és az olajársapka. A cseh és magyar külügy szópárbaja az LMBTQ-perről. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az USA ezentúl megosztja Dél-Koreával a stratégiai és atomfegyverekkel kapcsolatos információkat, és erre a célra nukleáris konzultációs csoportot hoz létre, amely hasonló ahhoz a Nukleáris Tervező Csoporthoz, amely az USA-t és NATO-szövetségeseit köti össze (kivéve az önálló útját járó Franciaországot). A kommunikáció megerősítésével
a két ország vezetője azonnal egyeztet, ha Dél-Koreát atomtámadás érné Észak-Korea részéről,
és a válasz előtt figyelembe veszik Szöul szándékait, érdekeit.