Több milliárd forintot fizetünk azért, hogy Hernádi Zsolték egy nagyot befektessenek
A miskolci szerszámgépgyárhoz 2,45 milliárd adófizetői forintot ad az állam.
A miskolci szerszámgépgyárhoz 2,45 milliárd adófizetői forintot ad az állam.
Az OLAF nem csak azt tette szóvá a JEREMIE-programmal kapcsolatban, hogy a pénzből a Puncs.hu üzemeltetőjének is jutott, de kartellezést is megállapított.
Az angyalbefektető szerint a magyar startupvilág azért nem szerepel előkelőbb helyen külföldi összehasonlításban, mert a területet finanszírozó formációk képtelenek saját lábra állni és piaci alapon is nyereségesen működni. Ehelyett türelmetlenül várják az újabb uniós pályázati kiírásokat, és addig is intenzív kapcsolatokat építgetnek azon állami szereplőkkel, akiktől a költségvetési források, azaz a pénz elérését remélik.
Magyar startupok pénzét lenyúlni hazafias tett. Hiszen az nem is magyarul van, hogy startup.
A lap egy kockázati alapkezelőt vádol azzal, hogy az uniós forrásokból több milliárd forintnyi pénzt innovatív startupok helyett saját tulajdonosainak érdekeltségébe tartozó cégekhez utalt ki, amelyeknél ráadásul semmilyen gazdasági tevékenységet nem tudtak felmutatni.
Május 31-én lejár a határidő, ameddig az alapkezelőnek be kell fektetniük a rájuk bízott 131,5 milliárd forintnyi Jeremie-s kockázati tőke legalább 80 százalékát. Az alapkezelőknél maradt összegeket vissza kell fizetni Brüsszelnek.
Peresztegi Zoltán a Schibsted tulajdonban lévő Jófogás volt ügyvezető igazgatója segíti februártól az Oszkó Péter vezette OXO-csoport egyesült államokbeli terjeszkedését.
Az év vége helyett május 31-ig kaphatnak haladékot a Jeremie kockázati tőkealapok kezelői arra, hogy kihelyezzék kis- és középvállalkozásoknak a bent ragadt forrásokat.
Oszkó Péter szerint a Jeremie-pénzekre épített kockázati alapkezelők piaca nem életképes, 2016-ban az uniós források elapadásával átrendeződés várható a piacon.
Budapestről épít gasztró világközösséget a magyar fejlesztésű közösségi oldal. Az applikáció megálmodói a Facebookhoz hasonló virtuális közösséget kovácsolnak, nem kicsiben gondolkodnak, céljuk az elképesztő méreteket öltött élelmiszer-pazarlás megelőzése. A kezdeményezésről már a Washington Post és a BBC is beszámolt.
Augusztus 30-ig hirdeti ki az NFÜ a Jeremie 4 győztesét, amivel a pályázati kiírás szerint újabb kettő, 3 milliárd támogatásban részesülő alap indulhat el. Ezzel már összesen 130 milliárdos tőke áll az alapkezelők rendelkezésére.
Harmincas vállalkozó szerzőnk ír az új, innovatív ötletekre épülő vállalkozásokat övező amerikai és magyar felfogásról.