Apasági teszthez vettek DNS-mintát a volt belga királytól
A most 84 éves királytól reggel vettek DNS-mintát.
A most 84 éves királytól reggel vettek DNS-mintát.
Letette vasárnap a belga parlament két házának tagjai előtt az uralkodói esküt Fülöp, Belgium 53 éves új királya, a trónról előzőleg lemondott II. Albert legidősebb fia.
A 79 éves II. Albert délelőtt fél 11-kor lemondott a trónról legidősebb fia, az 53 esztendős Fülöp herceg javára.
A flamand nacionalisták II. Albert távozásakor kezdeményezik az uralkodói jogkörök megkurtítását - írja keddi számában a La Libre Belgique, a második legnagyobb példányszámú francia nyelvű belga napilap.
Negyven oldalon keresztül foglalkozik II. Albert belga király lemondási szándékával a La Libre Belgique című belga napilap, amely szerint a távozó uralkodó tökéletesen betöltötte funkcióját válsághelyzetekben, Fülöp, a leendő király pedig készen áll, hogy átvegye a stafétát.
II. Albert belga király szerdán bejelentette, hogy leköszön a trónról július 21-én, a belgák nemzeti ünnepén.
Rendkívüli rádió- és tv-beszédet tart szerda este II. Albert belga király - közölte a brüsszeli udvar. A sajtó biztosra veszi, hogy a 79 éves államfő bejelenti lemondását a trónról.
Bírósághoz fordult Delphine Boel, aki II. Albert belga király házasságon kívül született gyermekének mondja magát, hogy jogi úton, DNS-vizsgálattal állapíttassa meg, valóban az uralkodó a vér szerinti édesapja.
Össze kell húznia a nadrágszíjat II. Albert belga királynak, az uralkodó a következő két évben összesen mintegy 600 ezer eurós (csaknem 2 milliárd forintos) járandóságról kénytelen lemondani.
Az előzetes jelzések szerint küszöbön áll a kormányalakítás Belgiumban, ahol a feladattal megbízott Elio Di Rupo vallon szocialista politikus, miniszterelnök-jelölt csütörtök délután állítólag már fel is kereste II. Albert királyt, hogy beszámoljon neki a pártközi egyeztetések eredményeiről.
Egy belga író frissen megjelent könyvében azt állítja, a jelenlegi belga király apja, III. Leopold 1939-ben teherbe ejtette titkos szeretőjét, akitől Ingeborg Verdun néven 1940-ben gyermeke született.
Lemondott megbízatásáról Johan Vande Lanotte szenátor, miután több érintett párt nem fogadta el tárgyalási javaslatait. Lanottet II. Albert király még ősszel azzal bízta meg, hogy próbálja előmozdítani a tavaly június óta eredménytelen koalíciókeresési folyamatot Belgiumban.