Baj van a Hubble űrtávcsővel, alvó állapotban várja a sorsát
Ismét probléma adódott a Hubble giroszkópjaival, az elmúlt időszakban nem először. A NASA szakemberei gondolkodnak a megoldáson.
Ismét probléma adódott a Hubble giroszkópjaival, az elmúlt időszakban nem először. A NASA szakemberei gondolkodnak a megoldáson.
A 34. születésnapja előtt egy nappal giroszkópot érintő problémája támadt a Hubble-nek. A NASA mérnökei már dolgoznak egy lehetséges megoldáson.
A Nemzetközi Rádiócsillagászati Kutatóközpont tudósai csupán három óra leforgása alatt találták többtucatnyi galaxist, melyeket eredetileg nem is kerestek.
A NASA új költségtervezete szerint a következő években egyre szűkülhet a Hubble űrteleszkóp büdzséje, miután a feladatok egy részét a James Webb űrteleszkóp veheti át. Más projektek is véget érhetnek.
Hetven éve, 1953. szeptember 28-án halt meg Edwin Powell Hubble amerikai csillagász, a Hubble űrtávcső névadója.
A tudósok úgy gondolják, azért mérnek fénytöbbletet az űrben a távcsöveink, mert a Naprendszer porának nevezett anyag visszaverheti a napfényt.
A legjobb űrfotók nemcsak tudományos szenzációt jelentettek, hanem megváltoztatták az emberiség önmagáról alkotott képét is – hol büszkeséget és reményt ébresztve, hol aggodalmat és félelmeket generálva. Az elmúlt ötven év felvételeiből készült válogatás ezt a Földön kívüli utazást idézi fel.
Az Earendel 50-100-szor nagyobb, mint a Nap, és nagyjából 1 milliószor fényesebb annál.
Az IC 342-es spirálgalaxist, vagy másik nevén a Caldwell 5-öst rendkívül nehéz megfigyelni.
A Hubble űrteleszkóp látómezejének 350-szeresével rendelkezik majd a Hszuntian, mellyel Kína megtörné az amerikai-európai fölényt a csillagászatban.
Egy civil tudós csapat a mesterséges intelligencia segítségével vizsgálta át a Hubble 37 ezer fotóját a világűrről.
Bár a Hubble űrteleszkóp lenyűgöző felvételeit a NASA publikálja, a korosodó műszert nem csak ez a szervezet használja.